Fantastyczność i cudowność : mityczne scenariusze: od mitu do fikcji - od fikcji do mitu. T. 1

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Uniwersytetu Zielonogórskiego
Mitologia w literaturze
Czytam

Problem funkcjonowania mitu w poszczególnych typach tekstów kultury, a zwłaszcza w literaturze wciąż intryguje i za każdym razem przynosi nowy, obfity plon. W tomie pierwszym Mitycznych scenariuszy (bo taki podtytuł nadano trzeciej odsłonie serii "Fantastyczność i cudowność") podzielono go na dwa działy. W jednym z nich odnajdziemy teksty odwołujące się do wieloaspektowości renarracji mitu, zaś w drugim – artykuły omawiające mityczną przestrzeń w literaturze pięknej (polskiej i obcej). Prezentowany zbiór zawiera dziewiętnaście tekstów z zakresu filozofii, psychologii, religioznawstwa, teologii i literaturoznawstwa, a ich autorami są przedstawiciele Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu im. Jurija Fedkowycza w Czerniowcach (Ukraina), Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu im. Piotra M. Mascherova w Witebsku (Białoruś), Uniwersytetu Szczecińskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

pod red. Tomasza Ratajczaka i Bogdana Trochy

źródło opisu: http://uniwersytecka.pl