Medziugorje. Cud zapachu lawendy

2011-01-01
978-83-7422-397-3
Marcin Masny
Medziugorje Gospa Krizevac Podbrdo Iva Brosio

Najlepsza i aktualna książka jaką dotąd czytałam na temat Medziugorje, niezwykłego miejsca na mapie świata, fenomenu duchowości w Europie i na świecie, zwanego konfesjonałem świata.

Autor, włoski biznesmen, człowiek świata materii, seksu i rozrywki, po 35 latach życia bez hamulców moralnych- nieoczekiwanie dla samego siebie- doznaje nawrócenia. Nie oznacza to, że od razu staje się świętym! Jeszcze niejednokrotnie musi walczyć ze swoimi starymi nałogami, słabościami i przyzwyczajeniami.
Najważniejsze, że jego duch wziął kurs na zmianę - metanoję.

Paolo Brosio daje odtąd świadectwo o tym miejscu usytuowanym pomiędzy Bośnią, a Hercegowiną. Jest radosnym szaleńcem - w dobrym tego słowa znaczeniu - Maryi, Królowej Pokoju, Gospy.
Po utracie własnej rodziny, znajduje tam ogromną rodzinę duchową wraz ze swoją mamą, z którą kiedyś był skłócony.

Autor pokażnej książki, przedstawia Czytelnikom, do których często zwraca się z serdecznością i uwagą, historię tego miejsca i wskazuje na " rozłączność" w Kościele Katolickim między władzami kościelnymi, a wiernymi. Ponieważ objawienia ciągle trwają, Kościół nie może ich jeszcze uznać, potwierdzić. Ale potwierdzają i świadczą o tym ludzie - tłumy wiernych. Zjeżdżają tam co roku jak pospolite ruszenie, począwszy od osobistości po szaraczków. Przede wszystkim rzesze młodzieży, a najwięcej z Włoch.

Jeśli Matka Boża chce tam przyprowadzić kogoś do siebie, daje mu pragnienie tego miejsca!

Nie tak dawno, przyjechała do Medziugorje wielka osobistość Kościoła austriackiego, kardynał Christoph Schonborn. Tym samym, potwierdził niezwykłość tego miasteczka, które - jak podkreślił w wygłoszonej katechezie- jest Darem Miłosierdzia Bożego przez Matkę, Gospę.
Niezrozumiale dziwne jest stanowisko negatywne,jakie deklaruje tamtejszy bp Mostaru. Cóż powiedzieć, wiara nie jest udziałem wszystkich!

Paolo Brosio rzuca światło na kwestię pedofilii wśród ludzi Kościoła.
W tej nader delikatnej, bolesnej i wstydliwej materii, między innymi ludzie mediów, zarzucali JP2 zaniedbania.
Dziennikarz ujawnia prawdziwą postawę JP2, pisze o tym, co zrobił w tej sprawie i jak cierpiał z tego powodu.
Z kwestią tą wiąże się wątek cudownej figurki Matki Bożej z Civitavecchii, która płakała krwawymi łzami z powodu skandalu pedofilii księży.

-" JP2 trzykrotnie powiedział:" Civitavecchii...i wybuchł płaczem.
Na żądanie Matki Bożej dokonał aktu zawierzenia księży.

Wymiar duchowy najczęściej nie jest znany światu- najważniejsze nie jest widoczne dla oczu - stąd niesprawiedliwe oskarżenia i insynuacje.
Obecny papież, Benedykt XVI, skromny człowiek wielkiej wiary i inteligencji, powiedział:
-" największe prześladowanie Kościoła nie przychodzi od zewnętrznych wrogów, tylko rodzi się z grzechu w Kościele".

Dobra, mądra, duchowa książka o dużym ładunku emocjonalnym z wieloma informacjami nie tylko na temat pielgrzymek, z oddaniem organizowanych przez Autora książki, ale także o wielkich, miłosiernych i charytatywnych dziełach, że choćby wymienię s.Josipę i jej piękną, codzienną modlitwę za wszystkich ludzi:-)))

• W kolejce do przeczytania 📚
  • Literatura faktu