Tajemniczy kapelusz i inne opowiadania

Wydawnictwo: Skrzat
978-83-7437-772-0
DZIECKO, JEŻYK, OPOWIADANIA,

Strach na wróble jest smutny i trzeba coś na to poradzić. Pani sikorka podstępem przejęła dom nietoperza, ale ona ma dwadzieścioro piskląt! Kto jest mamą Zazulki – kukułki wyklutej w gnieździe pliszek: pani pliszka czy pani kukułka? Jak poskromić obżarstwo małego Jeżyka? Cztery zabawne opowieści o jeżu Igiełce autorstwa Mariusza Niemyckiego z pięknymi ilustracjami Doriny Maciejki polecamy...

Cztery zabawne opowieści o jeżu Igiełce autorstwa Mariusza Niemyckiego z pięknymi ilustracjami Doriny Maciejki polecamy wszystkim przedszkolakom!

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=1215

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=1215

Jeżynka | 2015-12-29
Przeczytana: 28 grudnia 2015

Ta książeczka to prezent który Mikołaj przyniósł mojemu 5-latkowi. "Tajemniczy kapelusz i inne opowiadania" to kolejna pozycja z serii "Bajki o zwierzętach" która znalazła się w naszej domowej bibliotece.
Bajeczki o jeżach to dla mojego Jerzyka ulubiona czytelnicza rozrywka.

Ta pozycja to cztery dość długie opowiadania których bohaterem jest jeż Igiełka. leśny krawiec który jest znany z tego że lubi wszystkim pomagać. Mamy historię o strachu na wróble i znalezionym kapeluszu, odwiedzinach bratanka którego rozbolał brzuszek, podrzuconym jajku kukułki i nietoperzu szukającym nowego lokum.
Mój Młody uwielbia czytanie więc jak zawsze słuchał opowieści z zainteresowaniem ale zauważyłam że niektórych sytuacji i słów nie rozumiał. Dlatego też wnioskuję że książeczka jest adresowana do starszych dzieci. Przemawia za tym również fakt iż wydrukowana jest dużą czcionką ułatwiającą samodzielne czytanie.
W książkach dla dzieci niezwykle istotne są ilustracje. Tutaj są one rysowane taką...

Gosik62 | 2016-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2016

Rewelacyjne, pełne humoru, edukacyjne opowiadania dla dzieci ze zwierzątkami w rolach głównych. Szczególnie polecam historię o Zazulce, uśmiałam się serdecznie. Treść przekłada się na codzienne, życiowe sytuacje. "Moje" pięciolatki doskonale zrozumiały czytane treści, odpowiadały na pytania, wyciągały wnioski. Polecam dla dzieci i nie tylko...

Na półkach: Przeczytane, Skrzat
Przeczytana: 28 maja 2012

Kolejna bardzo mądra książeczka z sympatycznym zwierzakiem w roli głównej. Tym rzem będzie to jeżyk Igiełka. Czyli bardzo pracowity krawiec, o bardzo dobrym serduszku.

W książce znajdziemy cztery mądre i krótkie opowiadania.

W pierwszej nasz mały bohater pokazuje, że nie można przywłaszczać sobie czyichś rzeczy, że nie ładnie jest kłamać, a przede wszystkim to, że czasem potrzeba naprawie niewiele by uszczęśliwić druga osobę.

Następne opowiadanie uświadamia nam, że nie tylko więzy krwi świadczą o przynależności do rodziny. Nie ważne kto dał nam życie, ważne jest to, kto nas kochał, troszczył się o nas, dbał itp.

Kolejne opowiadanie ponownie porusza temat rodziny, a przede wszystkim troski dorosłych o maluchów. Czytając historie jeża i jego bratanka malec uświadamia sobie jak wiele jesteśmy w stanie poświecić dla swoich dzieci i ile wysiłku wkładamy troszcząc się o nie.

Ostatnie natomiast opowiadanie przestrzega nas przed pochopnym podejmowaniem decyzji oraz zbytnim ufaniu...

madzia | 2012-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2012

Super opowiadania o Jeżu Igiełce:)

bamborzata | 2017-11-04
Przeczytana: czerwiec 2017