Widzieć niewidzialne

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dawida
978-83-7752-002-4
religia
Wiola

James Goll wprowadza nas w świat nadprzyrodzonych zdarzeń... W cąłej historii Kościoła ruch proroczy funkcjonował jako dwa główne nurty: proroka, którego sfera przyjmowania oraz przekazywania przekazu od Boga jest werbalna oraz widzącego, którego objawienie jest z natury bardziej wizualne. O tym drugim wymiarze prorokowania nie wiadomo zbyt wiele. Jest on dla wielu ludzi dziwny,...

James Goll wprowadza nas w świat nadprzyrodzonych zdarzeń...

W cąłej historii Kościoła ruch proroczy funkcjonował jako dwa główne nurty: proroka, którego sfera przyjmowania oraz przekazywania przekazu od Boga jest werbalna oraz widzącego, którego objawienie jest z natury bardziej wizualne. O tym drugim wymiarze prorokowania nie wiadomo zbyt wiele. Jest on dla wielu ludzi dziwny, niezrozumiały, wręcz podejrzany.

Wiedza rozwiewa nieporozumienia. James Goll - doświadczony widzący oraz nauczyciel Słowa wprowadza czytelnika w świat snów, wizji oraz innych nadprzyrodzonych zdarzeń.

W jaki sposób powstają wizje?
Czy można im ufać?
Czy nadprzyrodzone doświadczenia pasują do dzisiejszego życia kościelnego?
Czy każdy wierzący może "widzieć"?

"Widzieć niewidzialne" poruszy twoje serce, pomoże rozniecić dar oraz spowoduje głód większej bliskości z Bogiem.

Abi | 2013-11-16
Przeczytana: 08 listopada 2013

James Goll w dokładny i przystępny sposób tłumaczy, czym są sny i wizje od Boga, czym się od siebie nawzajem różnią, jak powstają i czemu służą. Mówi, jak osądzać proroctwa i jak rozpoznawać czy objawienie rzeczywiście pochodzi z boskiego objawienia. Wskazuje istniejące w Kościele różnorodne nurty prorocze i cele ich funkcjonowania.

Jego nauczenie jest mocno osadzone w nauce Biblii. Goll wskazuje na wszystkie fragmenty, mówiące o proroczych objawieniach i porządkuje naszą wiedzę o nich. A co najważniejsze, wskazuje na Jezusa jako ostatecznych cel wszelkich proroctw i objawień. W tym kontekście bardzo szczególny wydaje się przedostatni rozdział książki, poświęcony modlitwie kontemplacyjnej – modlitwie pozwalającej w szczególny sposób na doświadczenie bliskości z Bogiem i zanurzenie w Jego miłości, praktykowanej przez pierwszych teologów chrześcijaństwa, tak zwanych „ojców pustyni”, a dziś niemal zupełnie zapomnianej.

Dla mnie książka ta jest niezwykłym zachęceniem do wyciszenia...

ginewra | 2015-11-04
Przeczytana: 2011 rok

Moja wiedza o tym, co nadprzyrodzone, znacznie się wzbogaciła. James Goll pisze w sposób systematyczny i uporządkowany, wręcz czasem nudnawy... ale znalazłam tu wszystko, czego szukałam, i więcej. Warto mieć na półce i czasem zaglądać.

WiktoriaInga | 2016-01-13

Widzieć niewidzialne... Książkę polecono mi kiedy nieszczególnie zdawałam sobie sprawę, że jakieś niewidzialne istnieje. Dziś przychodzi mi na myśl skojarzenie ze swego rodzaju podręcznikiem.
Jeszcze niedawno moja wiedza i doświadczenie w zakresie niewidzialnego - widzialnego były absolutnie zerowe i prawdę mówiąc zwracałam niewielką uwagę na tę sferę uznając ją za przekraczającą moje możliwości. Jak bardzo się zdziwiłam, kiedy podróżując przez kolejne precyzyjnie uporządkowane rozdziały zaczęłam uświadamiać sobie, że pewne rzeczy już zdarzyły się i że jestem na początku czegoś nowego i fascynującego.
Dzięki tej książce zdecydowanie łatwiej było mi zrozumieć niektóre nadprzyrodzone zjawiska opisane w Biblii.
Polecam wszystkim rozpoczynającym swoją przygodę ze sferą prorocze i wszystkim tym, którzy chcą dowiedzieć się i zrozumieć jak Bóg do nas mówi :))

Anetta | 2015-11-26
malgosianna | 2014-05-30