Widzieć niewidzialne

Wydawnictwo Dawida
2011-01-01
2011-01-01
9788377520024

Cel widzącego to objawienie ludziom Jezusa Chrystusa- poprzez sny, wizje, widzenie, słyszenie....To wszystko autor dokładnie opisuje i wyjaśnia posługując się przykładami zaczerpniętymi z jedynego wiarygodnego pod tym względem źródła, jakim jest Biblia.
Lektura pobudza do refleksji nad swoim życiem duchowym i wywołuje tęsknotę za spotkaniem z Bogiem obecnym już tu i teraz. Polecam.

Widzieć niewidzialne... Książkę polecono mi kiedy nieszczególnie zdawałam sobie sprawę, że jakieś niewidzialne istnieje. Dziś przychodzi mi na myśl skojarzenie ze swego rodzaju podręcznikiem.
Jeszcze niedawno moja wiedza i doświadczenie w zakresie niewidzialnego - widzialnego były absolutnie zerowe i prawdę mówiąc zwracałam niewielką uwagę na tę sferę uznając ją za przekraczającą moje możliwości. Jak bardzo się zdziwiłam, kiedy podróżując przez kolejne precyzyjnie uporządkowane rozdziały zaczęłam uświadamiać sobie, że pewne rzeczy już zdarzyły się i że jestem na początku czegoś nowego i fascynującego.
Dzięki tej książce zdecydowanie łatwiej było mi zrozumieć niektóre nadprzyrodzone zjawiska opisane w Biblii.
Polecam wszystkim rozpoczynającym swoją przygodę ze sferą prorocze i wszystkim tym, którzy chcą dowiedzieć się i zrozumieć jak Bóg do nas mówi :))

James Goll w dokładny i przystępny sposób tłumaczy, czym są sny i wizje od Boga, czym się od siebie nawzajem różnią, jak powstają i czemu służą. Mówi, jak osądzać proroctwa i jak rozpoznawać czy objawienie rzeczywiście pochodzi z boskiego objawienia. Wskazuje istniejące w Kościele różnorodne nurty prorocze i cele ich funkcjonowania.

Jego nauczenie jest mocno osadzone w nauce Biblii. Goll wskazuje na wszystkie fragmenty, mówiące o proroczych objawieniach i porządkuje naszą wiedzę o nich. A co najważniejsze, wskazuje na Jezusa jako ostatecznych cel wszelkich proroctw i objawień. W tym kontekście bardzo szczególny wydaje się przedostatni rozdział książki, poświęcony modlitwie kontemplacyjnej – modlitwie pozwalającej w szczególny sposób na doświadczenie bliskości z Bogiem i zanurzenie w Jego miłości, praktykowanej przez pierwszych teologów chrześcijaństwa, tak zwanych „ojców pustyni”, a dziś niemal zupełnie zapomnianej.

Dla mnie książka ta jest niezwykłym zachęceniem do wyciszenia się i nasłuchiwania głosu Boga. Bo kiedy naprawdę pozwalamy Mu, by przyszedł - On przychodzi. I wtedy wszystko w nas się zmienia, tak jak nigdy przedtem.

Jego nauczenie jest mocno osadzone w...

Moja wiedza o tym, co nadprzyrodzone, znacznie się wzbogaciła. James Goll pisze w sposób systematyczny i uporządkowany, wręcz czasem nudnawy... ale znalazłam tu wszystko, czego szukałam, i więcej. Warto mieć na półce i czasem zaglądać.

• Chrześcijańskie
  • Patrzę i widzę

Dodaj cytat z książki Widzieć niewidzialne