Opowieści zmieniacza. Jak zmienić swoje życie na lepsze?

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sensus". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
zmiana
skaolo

Każdy z nas doświadcza czasem potrzeby dokonania jakiejś zmiany osobistej. Niekiedy chcemy pozbyć się pewnej cechy lub wykształcić w sobie nową, a innym razem gnębią nas fobie albo niewłaściwe relacje z ludźmi, które w końcu musimy poukładać. Nie każdy jednak umie sam znaleźć odpowiednie środki zaradcze, wykrzesać z siebie wystarczająco dużo silnej woli albo spojrzeć z dystansu na własne kłopoty. Wówczas z pomocą może przyjść profesjonalny zmieniacz, czyli osoba wskazująca kierunek i sprytne sposoby dokonywania wewnętrznych zmian. Jeśli ktoś ma w sobie dużo chęci pomagania innym i empatii, sam może nawet zostać takim zmieniaczem.

Ta książka przeznaczona jest zarówno dla osób, które pragną dokonać pozytywnej zmiany w swoim życiu, jak i dla tych, które chcą w tym pomagać: dla zmieniających się i dla zmieniaczy. Jej autor w sposób praktyczny i na konkretnych przykładach pokazuje różne metody radzenia sobie z własnymi ograniczeniami, niepożądanymi stanami umysłu i cechami osobowości, a przy okazji odkrywa cienie i blaski pracy changemakera. Pisze o sukcesach i porażkach, podkreśla, że najważniejszy jest indywidualny kontakt z drugim człowiekiem i próba dostrzeżenia, co tak naprawdę nie pozwala mu wyzwolić całego posiadanego potencjału. Dzięki niej możesz sporo dowiedzieć się nie tylko o sobie, ale także o tym, jak pomóc innym w realizacji ich najważniejszych życiowych celów.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2011

źródło okładki: http://sensus.pl/ksiazki/opowiesci-zmieniacza-jak-...»

skaolo | 2012-05-25
Przeczytana: 25 maja 2012

Dużo ciekawych przykładów z praktycznej pracy z coachingiem. Ciekawe zarówno dla "zmieniaczy" oraz wszystkich zainteresowanych komunikacją. Książka bardziej "opisowa" niż "ćwiczeniowa", ale niewątpliwie wartościowa. Ogromny plus dla autora za szczerość i bycie konkretnym, co w obecnym "rozwojowym" świecie jest prawdziwą rzadkością. Polecam drugą książkę "Talent nie istnieje", zawiera ona dla odmiany dużo ćwiczeń praktycznych.