Psychologiczny GPS. Jak zadbać o siebie, stawiać zdrowe granice i tworzyć budujące relacje

Wydawnictwo: Infor
9 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
czytambolubie

Zastanawiałeś się, jak to się dzieje, że niektórzy ludzie mają udane związki i są zadowoleni ze swojej pracy, a inni wieczne poczucie, że w ich życiu prywatnym i zawodowym wszystko idzie jak po grudzie? To, czy jesteś w pierwszej, czy drugiej grupie nie ma nic wspólnego z tym, że "ten ktoś ma szczęście", czy też z tym, że "komuś łatwo wszystko przychodzi". To efekt tego,czy dobrze o sobie myślisz, jak budujesz poczucie własnej wartości , planujesz rozwój i budujesz relacje z innymi. Jeśli pracujesz za dużo, nie umiesz odmawiać - szefowi,dzieciom,rodzicom, reagujesz złością i agresją na sytuacje konfliktowe -ta książka jest dla ciebie.
To poradnik, który w przystępny sposób mówi, skąd się biorą twoje zachowania, myśli i emocje. Uświadamia ci mechanizmy, które decydują o twoim zachowaniu.Daje narzędzia, by wprowadzać zmiany i zmieniać życie na lepsze, spokojniejsze,szczęśliwsze. Z przykładów innych osób dowiesz się, jak spojrzeć na siebie z obiektywnym dystansem-dlaczego zachowujesz się, myślisz i odczuwasz tak a nie inaczej. Dzięki konkretnym wskazówkom nauczysz się, jak zmieniać swoje życie krok po kroku.

źródło opisu: katalog nowości jesień 2018 inforlex

źródło okładki: Infor

Tomasz1982 | 2019-03-20
Przeczytana: 15 marca 2019

Jeśli na mapie swojego życia poszukujecie drogowskazów, które mają na celu ukierunkować Was na właściwą drogę w realizacji wyzwań, obierzcie kurs na „Psychologiczny GPS” autorstwa Marty Pawlikowskiej Olszty. Autorka tej książki, psycholog pracy i organizacji oraz doradca HR posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Na łamach tej książki Pani Marta dzieli się swoją bogatą wiedzą w kontekście budowania siebie, poszukiwania własnej drogi, czy też wsparcia procesów psychoterapii. Autorka prowadząc szkolenia dla menedżerów oraz wykładając na studiach magisterskich i podyplomowych doskonale zna potrzeby ludzi dążących do rozwoju. Niniejsza publikacja, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Infor, to kopalnia wiedzy, badań oraz doświadczeń, które każdemu z nas mogą pomóc w radzeniu sobie w pracy zawodowej oraz w życiu prywatnym. Książka ta jest idealną receptą na osiągnięcie sukcesu w pracy, a także kluczem do znalezienia radości w życiu prywatnym. Pani Marta...

NinaA | 2019-04-01

Świetnie się czyta i zawiera solidna dawkę psychologicznej wiedzy ujętej w syntetyczny sposób. To wiedza, którą każdy z nas powinien mieć by bardziej świadomie, zdrowiej układać sobie relacje z sobą i innymi ludźmi. Przykłady i ćwiczenia są, moim zdaniem bardzo pomocne. Jeżeli miałabym mieć na półce jedną książkę o tematyce psychologicznej - to byłaby to ta. Praktyczna, konkretna i napisana klarownym językiem. Świetny podręcznik do ludzi :)

Sabi | 2019-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2019