Pluszcz i dzwoniec przy mikrofonie, czyli jak zrobić w szkole teatr na stole

Seria: Na końcu języka
Wydawnictwo: Literatura
teatr, słuchowisko, dla dzieci
jagarkar

Zwykle teatr kojarzy nam się z czymś do oglądania, czyli WIDOWISKIEM, prezentowanym WIDZOM ze sceny, po której się hasa wśród dekoracji i rekwizytów. Natomiast nasz teatr dzieje się na stole lub wokół stołu, a większość zaproponowanych pomysłów to SŁUCHOWISKA, czyli taki teatr, który posługuje się dźwiękiem: słowem, muzyką i najróżniejszymi odgłosami – śpiewem ptaków, szumem wiatru,...

Natomiast nasz teatr dzieje się na stole lub wokół stołu, a większość zaproponowanych pomysłów to SŁUCHOWISKA, czyli taki teatr, który posługuje się dźwiękiem: słowem, muzyką i najróżniejszymi odgłosami – śpiewem ptaków, szumem wiatru, skrzypieniem drzwi – a obrazy pojawiają się w wyobraźni SŁUCHACZA.

Do książki dołączona jest płyta, na której znajdują się ścieżki dźwiękowe do wykorzystania w przygotowywaniu przedstawienia oraz propozycje kostiumów.

źródło opisu: Wydawnictwo Literatura, 2009

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!