Ziemia, liczby, fakty, ilustracje

Wydawnictwo: Kurpisz
83-88841-27-0
Bacha85

Książka ta nie jest ani kolejnym podręcznikiem geografii, ani popularną wersja rocznika statystycznego czy encyklopedii, ani wreszcie typowym albumem ze zdjęciami. Jest natomiast połączeniem wszystkich wymienionych wyżej publikacji w pasjonującą lekturę o naszej Ziemi u progu nowego Millenium. Znajdziesz w niej m.in. informacje o: -miejscu Ziemi w Układzie Słonecznym -wielkich odkryciach...

Znajdziesz w niej m.in. informacje o:
-miejscu Ziemi w Układzie Słonecznym
-wielkich odkryciach geograficznych
-Zróżnicowaniu poszczególnych komponentów środowiska przyrodniczego: budowy geologicznej, ukształtowania powierzchni, klimatu, wód i szaty roślinnej.
-rozmieszczeniu ludności oraz współczesnych problemach społecznych,
-działalności gospodarczej człowieka i jej skutkach,
-procesie globalizacji, nowych technikach komunikacyjnych i przemianach świata na początku XXI wieku.
Informacje te podane są w zwięzły i przystępny sposób- w formie zestawień tabelarycznych, krótkich definicji, schematów, mapa wspaniałych barwnych ilustracji oraz licznych ciekawostek, o których trudno dowiedzieć się z innych źródeł. szczególną uwagę zwrócono an rożnego rodzaju geograficzne rekordy. NA stronach tej książki znajdziesz odpowiedź na pytanie, co na naszej Ziemi jest największe, najwyższe, najdłuższe, najszybsze, które państwa przodują, a które odstają w globalnym współzawodnictwie. Książka dostarczy cennych wiadomości i świetnej rozrywki, połączy przyjemność czytani9a z radością poznawania i oglądania cudów naszej planety oraz rożnych wytworów działalności człowieka.

źródło opisu: Wydawnictwo Kurpisz, 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie