Katyń. Od kłamstwa ku prawdzie

978-83-7399-509-3
katyń, zbrodnia katyńska
historia
jagarkar

Książka poświęcona jednej z najtragiczniejszych kart historii Polski: ludobójstwa dokonanego przez reżim sowiecki wiosną 1940 r. na bezbronnych jeńcach wojennych i więźniach, obywatelach II Rzeczypospolitej a także o trwającej wiele lat walce o ujawnienie prawdy o tej zbrodni i jej sprawcach. Temat "zbrodni katyńskiej", zakazany w czasach PRL-u, odzyskany przed kilkunastu laty dla świadomości...

Temat "zbrodni katyńskiej", zakazany w czasach PRL-u, odzyskany przed kilkunastu laty dla świadomości historycznej narodu, wciąż jeszcze posiada wiele luk i niedopowiedzeń. Należy do nich m.in. sprawa korelacji zbrodni katyńskiej z hitlerowską eksterminacją polskiej inteligencji cywilnej. W dzieje sprawy Katynia wpisuje się też, o czym przypomina Autor, moralnie obrzydliwa "operacja" zarządzona przez prezydenta Michaiła Gorbaczowa – poszukiwanie w losach jeńców sowieckich wojny 1920 r. przeciwwagi dla niemożliwej już do ukrycia prawdy o bezprecedensowym ludobójstwie.

źródło opisu: Wydawnictwo Rytm, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictworytm.pl/index.php?s=karta&id=521