Poskramianie małego dziecka. Jak radzić sobie z dzieckiem od 1. do 4. roku życia

Wydawnictwo: Laurum
Toddler Taming Tips: The Essentials for Parents of Children Aged One to Four
978-83-61732-24-2
wychowanie, dziecko, przedszkole

Klasyczny przewodnik doktora Christophera Greena po latach wczesnodziecięcych pomógł milionom rodziców przejść przez pełny wyzwań etap dzieciństwa. Ostatnie wydanie tego międzynarodowego bestselleru zostało poprawione i uaktualnione, aby zaoferować przyjazną i praktyczną pomoc zupełnie nowemu pokoleniu rodziców i dzieci. W epoce ciążącej na rodzicach coraz większej presji na osiągnięcie...

W epoce ciążącej na rodzicach coraz większej presji na osiągnięcie sukcesu zarówno w pracy, jak i w domu, dr Green wysyła do nas krzepiący przekaz głoszący, że wymagającymi latami wczesnego dzieciństwa można się cieszyć. Kluczem do skutecznego wychowania, jak mówi, jest posiadanie rozsądnych oczekiwań, świadomość tego, co jest normalne, oraz zrozumienie, co kieruje działaniami dziecka.

Oparte na ponad dwudziestopięcioletnim praktycznym doświadczeniu rady dr. Greena rzucą światło na zachowanie waszych dzieci, a jego wypróbowane i sprawdzone techniki rozwiną waszą pewność siebie jako rodziców, pomagając wam delektować się tym magicznym okresem w życiu waszych pociech. Ze stanowiącym jego znak firmowy humorem oraz zdrowym rozsądkiem dr Green uprzystępnia tajniki opieki nad dzieckiem oraz przywraca zabawę – i miłość – procesowi wychowania.

Poza słynnymi na całym świecie sposobami na problemy ze snem dr. Greena, które pomogły tak wielu umęczonym rodzinom, niniejsze wydanie zawiera również:

Co jest ważne – przesłanie Poskromienie małego dziecka
Pozytywne i skuteczne metody dyscyplinowania
Sekrety skutecznej nauki korzystania z toalety
Porady dotyczące zdrowego żywienia dziecka
Sposoby radzenia sobie z histeriami i innymi dziecięcymi sztuczkami
Zasady wczesnej edukacji
Praktyczne rady dla pracujących lub samotnych rodziców
I dużo, dużo więcej

źródło opisu: http://www.laurum.pl/

źródło okładki: http://www.laurum.pl/

Monika | 2015-11-02
Przeczytana: 29 października 2015

Polecam książkę rodzicom zdezorientowanym mnogością proponowanych obecnie metod wychowawczych. Autor ma duże poczucie humoru, proponowane przez niego sposoby radzenia sobie z maluchami są proste, można powiedzieć zdroworozsądkowe. Spodobało mi się szczególnie, że nie skupia się na wytykaniu błędów rodzicielskich, ale raczej stara się dodawać otuchy i wspierać, zwraca się również ze zrozumieniem do rodziców "trudnych" dzieci (a nie przekonuje, że takich dzieci nie ma). Nie upiera się też, że tylko jego metody są skuteczne, zachęca do eksperymentowania i szukania własnych sposobów postępowania w myśl zasady, że jeśli coś działa to jest dobre. Podkreśla, że najważniejsza jest miłość i uwaga, jaką obdarzamy dzieci, a wychowanie nie musi być tresurą.

Joanna | 2016-08-29
Przeczytana: 28 sierpnia 2016