Zrozumieć ADHD

Understanding ADHD
9788361732051
ADHD
zdrowie, medycyna

W dzisiejszych czasach większość specjalistów przyjmuje zaburzenie z deficytem uwagi i nadaktywnością (Attention Deficit Hyperactivity Disorder ADHD) jako ważny element dzieciństwa. Wszędzie dookoła nas ADHD powoduje, że inteligentne dzieci nie dają sobie rady w szkole i mimo właściwego wychowywania sprawiają kłopoty w domu. Przy dzisiejszej świadomości tego stanu specjaliści i rodzice potrzebują praktycznych najświeższych informacji, jak można pomóc tym dzieciom, a celem niniejszej publikacji jest odpowiedzenie na tę potrzebę. Wciąż trwa dyskusja na temat najlepszych sposobów diagnozowania ADHD, relatywnego znaczenia różnych rodzajów terapii oraz przypuszczalnych, ale jeszcze nieudowodnionych długoterminowych korzyści wypływających ze stosowania leków stymulujących. Te i inne nierozwiązane dotychczas kwestie nie są specjalnie istotne, jeśli wszyscy dążymy do osiągnięcia tego samego celu, jakim jest pomaganie tym dzieciom we wkraczaniu w dorosłość z możliwie najlepszym wykształceniem, wysokim poziomem pewności siebie, przydatnymi umiejętnościami życiowymi oraz nieuszkodzonymi relacjami rodzinnymi. Jeżeli wszyscy razem będziemy pracować dla tego celu, następna dekada będzie dużo łatwiejsza zarówno dla tych dzieci, jak i ich zestresowanych rodziców. zrozumieć ADHD to książka napisana przystępnym językiem, pełna sprawdzonych, praktycznych propozycji, odpowiednich do zastosowania zarówno w domu, jak i w klasie szkolnej. Dowiesz się z niej: akie są fakty, a jakie mity na temat ADHD, czego spodziewać się po dziecku z ADHD i jak zdiagnozować nadpobudliwość psychoruchową, jak skłaniać dziecko z ADHD do nauki oraz słuchania i jak opanować jego nadpobudliwe reakcje, jak radzić sobie z presją otoczenia i reakcjami osób trzecich: rówieśników dziecka, nauczycieli, sąsiadów, jakie terapie zdają egzamin i jak je stosować. O AUTORACH Dr Christopher Green jest najbardziej znanym australijskim autorem książek o wychowaniu. Przez ponad dwadzieścia pięć lat służył rodzicom radami dotyczącymi opieki nad niemowlętami, małymi oraz starszymi dziećmi. Jest pediatrą i honorowym konsultantem Szpitala Dziecięcego w Westmead w Sydney. Do innych jego bestsellerowych książek należą: Poskramianie małego dziecka oraz Babies!, Beyond Toddlerdom. Dr Kit Y Chee jest pediatrą specjalizującym się w problemach z zachowaniem i uczeniem się dzieci. Jest również honorowym lekarzem na Oddziale Rozwoju Dziecka w Children s Hospital i konsultantką w Sydney Learning Clinic. Prowadzi badania z zakresu uczenia się, języka, ADHD i efektów podawania leków stymulujących u dzieci. Jej mąż, Arthur, również jest pediatrą.

rudowłosa | 2015-10-18
Na półkach: Posiadam, Ped res, Przeczytane