978-83-235-0753-6
anna_m

Książka Świat Orientu - Orient w świecie ukazuje w sposób przystępny i nowoczesny fascynujące aspekty kultury, polityki i gospodarki krajów Azji i Afryki, niuanse kontaktów regionów azjatyckich i afrykańskich ze światem Zachodu oraz procesy globalne zachodzące w świecie. Autorami tomu są znawcy przedmiotu, którzy dzięki dogłębnej znajomości języków i kultur, jakimi się zawodowo zajmują,...

Autorami tomu są znawcy przedmiotu, którzy dzięki dogłębnej znajomości języków i kultur, jakimi się zawodowo zajmują, przedstawiają aktualną perspektywę wydarzeń dawnych i objaśniają bieżące wydarzenia polityczne i kulturowe, których jesteśmy nie tylko świadkami, ale niekiedy i uczestnikami.
Obowiązkowa lektura dla wszystkich osób śledzących światową politykę i gospodarkę, pragnących pogłębić wiedzę o kulturach pozaeuropejskich, głównie azjatyckich, i zrozumieć złożoność procesów zachodzących na styku kultur.

źródło opisu: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, 2010

źródło okładki: www.wuw.pl