Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Daniel Kaczmarek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Autorytety Informatyki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Simple and Usable Web, Mobile, and Interaction Design
978-83-246-3135-3
użyteczność, projektowanie
poradniki

Technologie, które z założenia mają ułatwiać nam życie, często sprawiają wrażenie, jakby działały przeciwko nam. Konfigurowanie telefonu komórkowego, podłączenie laptopa do telewizora czy dotarcie do poszukiwanej witryny internetowej bywają czasem prawdziwą drogą przez mękę. Czy zauważyłeś, że im więcej możliwości oferuje dane oprogramowanie, tym trudniej znaleźć tę funkcję, której naprawdę potrzebujesz?

Dlatego też najważniejsza jest prostota (nie mylić z minimalizmem!) — bez względu na to, czy projektujesz całą skomplikowaną witrynę internetową, aplikację na urządzenie przenośne, czy tylko menu. Użyteczność to rzecz, której można się nauczyć. Książka "Prostota i użyteczność. Projektowanie rozwiązań internetowych, mobilnych i interaktywnych" pokazuje, jak to zrobić — z humorem, praktycznymi przykładami, cytatami i przypadkami wziętymi z życia. Dowiesz się, jak zmniejszać stopień złożoności dzięki zastosowaniu technik organizowania, usuwania, ukrywania i przenoszenia. Zobaczysz także, jak stworzyć jednorodne, eleganckie interfejsy, które użytkownicy z miejsca polubią.

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/prostota-i-uzytecznosc-pr...(?)

źródło okładki: http://helion.pl/ksiazki/prostota-i-uzytecznosc-pr...»

Ewa | 2012-08-16
Na półkach: Przeczytane, UX.
Przeczytana: czerwiec 2012

Gdyby nie niewiele wnoszące obrazki książka ta miałaby z 30 stron. Mało wartościowej treści - odgrzewanie starego kotleta, za dużo ogółów i popularnych sloganów.
Jeśli to wasza pierwsza książka dot. usability i ux to można przeczytać, żeby ogólnie wiedzieć o co chodzi. Dla osób, które już coś wiedzą na ten temat - strata czasu i pieniędzy.

Milena | 2018-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2018

Myślę, że warto mieć po prostu i czasem zaglądać. Mimo upływu lat wiele rozwiązań ciągle aktualnych, dla początkujących projektantów jak znalazł.

Michał Włodarski | 2016-03-26

Świetna książka na początek drogi do UX, pomoże nakreślić osobie zainteresowanej tą dziedziną czym dokładnie jest za pomocą prostych przykładów zilustrowanych obrazkami.

Paulina Dąbrowska | 2018-11-08
Przeczytana: 29 października 2018