Środkowy Wschód w latach II wojny światowej. Relacje i działania polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych w Iranie, Iraku i Afganistanie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
978-83-7780-275-5
historia
Michał

Książka, którą dostaje do ręki Czytelnik, stanowi analizę działalności polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych w Iranie, Iraku i Afganistanie, poszerzoną o wiadomości z zakresu historii tych państw. Intencją autora było ukazanie złożonej sytuacji wewnętrznej i międzynarodowej w regionie Środkowego Wschodu, która powstała w wyniku działań militarnych w latach II wojny światowej – była efektem walki o wpływy toczonej pomiędzy mocarstwami: Wielką Brytanią, Związkiem Radzieckim, III Rzeszą oraz Stanami Zjednoczonymi. Dyplomaci przebywający na tym terenie nie byli jednak wyłącznie biernymi obserwatorami „wielkiej rozgrywki” – brali w niej czynny udział.

źródło opisu: Wyd. Adam Marszałek, 2012

źródło okładki: www.marszalek.com.pl