Obalanie mitów i stereotypów. Od Jana III Sobieskiego do Tadeusza Kościuszki

Wydawnictwo: Bellona
historia
Getos

Krytyczne spojrzenie na historię Polski w XVII i XVIII w. Próba odbrązowienia postaci króla Jana III Sobieskiego i Tadeusza Kościuszki przy równoczesnym doszukiwaniu się dobrych stron władania Polską przez saską dynastię Wettinów. Interesująca próba obalenia utrwalonych w historiografii i stereotypowych ocen działalności wybitnych postaci u schyłku pierwszej Rzeczpospolitej.

źródło opisu: www.bellona.pl

źródło okładki: www.bellona.pl

Krzysztof | 2018-02-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Polecam
Przeczytana: 21 lutego 2018

Książka obalająca rozpowszechnione mity na temat postaci z historii Polski. Książkę czyta się bardzo dobrze (może poza fragmentem dotyczącym architektury w czasach saskich, ale to może wynikać z mojej osobistej niechęci do tej tematyki). Ta pozycja zdecydowanie otwiera oczy na tematy, które na lekcjach historii są pomijane lub wręcz przekręcane. Po przeczytaniu tej książki nasz stosunek do Jana III Sobieskiego, czy obu Augustów może ulec zmianie.
Książka zdecydowanie warta przeczytania, zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z historią jak i tych, którzy przeczytali już trochę więcej;)
Polecam!!!

Lukez | 2015-05-06