Drabina raju

Tłumaczenie: Ewa Osek, Waldemar Polanowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Europejska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Antyk Marek Derewiecki
Κλίμαξ
978-83-61199-13-7
religia

Jedna z najsłynniejszych książek ascetycznych chrześcijaństwa. Jej autor (ok. 579-ok. 649), przełożony klasztoru na Synaju, w nawiązaniu do snu Jakuba (Rdz 28,12), w 30 rozdziałach – odpowiadających liczbie lat ukrytego życia Chrystusa – przedstawia ascezę monastyczną, zwłaszcza walkę z wadami (1-23) oraz proces zdobywania cnót (24-30). Dzieło to wywarło olbrzymi wpływ na całą literaturę ascetyczną, teologiczną i filozoficzną. Do dzisiaj jest jednym z najpopularniejszych traktatów ascetycznych. Stało się też źródłem popularnej sceny ikonograficznej „Drabina do raju”, występującej w większości wschodnich monasterów.

źródło opisu: http://www.derewiecki.pl/sklep/?s__karta.id__304

źródło okładki: http://www.derewiecki.pl/sklep/?s__karta.id__304