Zgłosuj na książki roku 2017

Światło faraonów. Najwyższe technologie i prąd elektryczny w starożytnym Egipcie

Wydawnictwo: Uraeus
Das Licht der Pharaonen: Hochtechnologie und elektrischer Storm im alten Ägypten
Egipt, UFO
popularnonaukowa
Pawlo

Słynne dzieje Egiptu wymagają zasadniczej rewizji. Już przed tysiącami lat w kraju tym istniała bowiem wysoko rozwinięta nauka, a jego kapłani dysponowali techniką wręcz dorównującą dzisiejszej. Już wtedy istniały pojazdy latające ("barki słoneczne"), broń całkowitego rażenia ("wysyłacze promieni"), satelity radiowo-telewizyjne ("ptaki słyszenia i widzenia"), a także urządzenia telewizyjne ("cudowne lustra").

Tego rodzaju rozległa wiedza była jednak właściwa wyłącznie tzw. wtajemniczonym - faraonom i arcykapłanom. Oni to kierowali dziejami Starego Państwa według spójnych zasad. Świątynie służyły nie tylko kultowym czynnościom religijnym - znajdowały się w nich także pomieszczenia, w których kapłani oddawali się nauce tajemnej i dokonywali eksperymentów w dziedzinie alchemii, astronomii i matematyki. Niemało z ówczesnych zdobyczy zachowało się aż po dzień dzisiejszy, a niektóre z nich wykorzystali nawet współcześni specjaliści od komputerów.

Komu to wszystko zawdzięczamy? Stare teksty wymieniają dziewięciu "prabogów", którzy na początku wszechczasów przybyli swą barką słoneczą wprost "z nieba". Im właśnie przypisuje się naukowy i kulturowy rozkwit królestwa faraonów. Kim byli owi przybysze?

Z dziejami Egiptu związany jest ściśle Toth, czczony w Grecji pod imieniem "Hermes". Był on najwyższym wśród pozaziemskich "bogów", ślady Totha znależć można także w sensacyjnych, rozszyfrowanych już płaskorzeźbach i hieroglifach ze świątyni w Denderze. Stanowią one dowód na to, że w starożytnym Egipcie istniała wysoko rozwinięta technika i znany był prąd elektryczny! Światło faraonów...

źródło opisu: Agencja Wydawnicza Uraeus, 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie