Fantastyka XIX i XX wieku. Granice i pogranicza

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
978-83-227-2743-0

Autorzy tomu wracają do korzeni literatury kręgu science fiction i do źródeł naukowych fascynacji XIX i XX wieku, które wpłynęły także na kształt poszukiwań artystycznych. Prezentowany tom studiów wydaje się propozycją interesującą i ważną, bo cenną perspektywą książki jest refleksja nad gatunkami fantastyki naukowej. ,,Pogranicza" pokazywane przez Autorów mają zresztą charakter zarówno genologiczny, jak i filozoficzny. Wielką zaletą książki jest także przypomnienie zapomnianych tradycji polskiej fantastyki.

źródło opisu: http://press.umcs.lublin.pl/

źródło okładki: http://press.umcs.lublin.pl/