Marzenie

Wydawnictwo: Alegoria
Róża_Bzowa

Mała pajęczyca Miłka chciałaby malować obrazy, niestety na tylko trzy nóżki, więc jej marzenie nigdy się nie spełni… Tak jej się wydaje do czasu, póki nie spotka na swej drodze energicznego ślimaka, odważnej dżdżownicy oraz przedsiębiorczego motyla. „Trzeba mieć sporo odwagi, by marzyć” – mówi mądra dżdżownica i mała Miłka rozumie, że jeżeli znajdzie w sobie siłę, to przezwycięży wszystkie...

„Trzeba mieć sporo odwagi, by marzyć” – mówi mądra dżdżownica i mała Miłka rozumie, że jeżeli znajdzie w sobie siłę, to przezwycięży wszystkie przeszkody i jej marzenia się spełnią.
Piękna i mądra opowieść autorstwa Anny Paszkiewicz pozwala zrozumieć, że inny nie znaczy gorszy, a marzenia, nawet te nierealne, gdy bardzo tego chcemy, mogą się spełnić.
Książka dla dzieci w wieku 3-4 lata

źródło opisu: www.wydawnictwo-alegoria.pl

źródło okładki: www.wydawnictwo-alegoria.pl

Każdy z nas ma jakieś marzenia. I często się słyszy, że chcieć to móc. Bo czasem potrzeba naprawdę niewiele, by je spełnić...

Ta książeczka opowiada właśnie o marzeniach. Jej główna bohaterka - mała pajęczyca - bardzo chciała malować obrazy. Lecz wątpiła, że kiedykolwiek będzie mogła to robić, bo według niej nie miała jak. Pajęczyca urodziła się bowiem nieco inna. Miała tylko 3 nóżki.

W jaki więc sposób miała realizować swoje marzenie, skoro nawet wykonywanie podstawowych czynności sprawiało jej trudności? Oj, ta myśl, spędzała jej sen z powiek. Było jej bardzo przykro, że wszyscy mogą rysować, a ona - choć bardzo tego pragnie - nie.

Ale... pewnego razu Pajęczyca przeżyła niesamowitą przygodę. Nie będę Wam opowiadać co też się wydarzyło. Jeśli jesteście ciekawi, przeczytajcie sami. Dodam jednak, że ta przygoda sprawiła, że dziewczynka uwierzyła w siebie. Zrozumiała, że do spełnienia jej marzenia nie pozostałych nóżek, lecz wiary w siebie, chęci i dużo pracy :)

To króciutkie...

silvermoon98 | 2016-04-26