Wiersze łaciate i jeden w kratę

Okładka książki Wiersze łaciate i jeden w kratę Agnieszka Frączek, Jola Richter-Magnuszewska
Okładka książki Wiersze łaciate i jeden w kratę
Agnieszka FrączekJola Richter-Magnuszewska Wydawnictwo: Muza literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Muza
2014-04-02
2014-04-02
32 min.
literatura dziecięca polska zwierzęta

Podobno to pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, a co byście powiedzieli na to, że w tej roli jak najbardziej może sprawdzić się krowa? Duże to to, łaciate, sympatyczny pyszczek ma, a do tego pożyteczne, bo zdrowe mleko daje.

Agnieszka Frączek, autorka wielu książek dla dzieci, miłośniczka języka polskiego pilnie śledząca byki językowe postanowiła podzielić się z czytelnikami swoją atencją do łaciatych stworzeń. Do współpracy zaprosiła Jolę Richter-Magnuszewską, która łaciatość wierszy przełożyła na świetne ilustracje krów, z których każda ma swoją osobowość, styl i gust. W ten sposób powstał ten przecudny zbiorek wierszy w hołdzie krowiastym złożony.

Rymowane, dowcipne, poruszające problemy krowiego świata (ach te paskudne muchy, które wchodzą w nosy i uszy, łażą po łatach i sprawiają, że byk się burmuszy) wiersze są scenkami rodzajowymi z życia tego zacnego kopytnego ssaka. Dzieci (i dorośli również) dowiedzą się, gdzie najlepiej ukryć się przed upałem, co krowy sądzą na temat snów, poznają filozofię łaciatowości, bo tak jak u kota ogon, tak u krowy łata jest czynnikiem konstruującym jej tożsamość.

Wiadomo jednak, że krowa, krowie nierówna, ale nasza pisarka zdaje się być ekspertem od łaciatej duszy nie zapomina nawet o słodkich krówkach, które lubimy sobie pożuć jak krowa trawkę zieloną.

Cóż rzec więcej mogę, ja również miłośniczką tych uroczych stworzeń jestem, więc zbiorek Agnieszki Frączek to dla mnie fantastyczna lektura. W jednym miejscu zgromadzone zostały wiersze o tym nieco nietypowym krowim temacie. Nie dość, że dusza zaspokojona, to jeszcze oko ucieszone, bo ilustracje Joli Richter-Magnuszewskiej zapadają w pamięć. Tak jak i rymowanki napisane przez Agnieszkę Frączek.

świetne są wierszyki p.Agnieszki.

świetne są wierszyki p.Agnieszki.

Zabawne wierszyki, w których główną bohaterką jest... krowa. Zrozumiałe dla dziecka, ciepłe i wesołe, okraszone kolorowymi ilustracjami. Polecam!

• Czytane dzieciom
  • Literatura dla dzieci
  • Mam i nie oddam
  • Czytamy z Matim
  • Literatura dziecięca
  • Książki 2014 roku

Dodaj cytat z książki Wiersze łaciate i jeden w kratę