flora i fauna
Aletheia

O działalności ogrodów zoologicznych i pracy ze zwierzętami - drogi nabywania zwierząt, ich transport, rozmnażanie i zdrowie. Zawiera także opis zachowań zwiedzających, oraz opisy kilkudziesięciu gatunków ptaków i ssaków. Fotografie Władysława Strojnego, kolorowe i czarno-białe.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jedna z moich pierwszych książek o tematyce jaką są zwierzęta. Państwo Hanna i Antoni Gucwińscy, znani z programów nadawanych w latach 80-tych "Z kamerą wśrod zwierząt", tym razem prezentują swoich pupili w książce, wraz z wieloma ciekawymi historiami i anegdotami o poszczególnych gatunkach. Dodatkową atrakcją książki, która jest ładnie wydana- twarda błyszcząca okładka, wysokiej klasy papier- co było pewną odmianą po książkach wydawanych w latach 80-tych- są piękne zdjęcia z wrocławskiego zoo, zarówno kolorowe, jak i czarno-białe, pojawiające się w mniejszym formacie, w trakcie czytania o danym zwierzęciu. Pozycja ta jest na pewno świetną książką, którą można czytać samemu, a nawet razem z dziećmi i wprowadzać je w świat zwierząt. Starsze dziecko, interesujące się zwierzętami, spokojnie może książkę przeczytać samo (choć bynajmniej nie jest to książka skierowana do dzieci!- wspominam o tym jedynie dlatego, że sama byłam ok.10-cio letnią dziewczynką, gdy czytałam tę książkę)....