W kuchni u Kręglickich

Wydawnictwo: Znak
W kuchni u Kręglickich
978-83-240-1072-1
Ronja

Jak przygotować i podawać absynt, a jak upiec ośmiornicę? Z ilu dań tak naprawdę składa się pełny włoski posiłek? Dlaczego Meksykanie tańczą podczas jedzenia taco? Co hiszpańska kuchnia zawdzięcza Kolumbowi? I jakąż to potrawę wymyślili greccy rozbójnicy? Agnieszka i Marcin Kręgliccy, znane rodzeństwo warszawskich restauratorów, zapraszają nas w niezwykle smakowitą podróż po kuchni...

Agnieszka i Marcin Kręgliccy, znane rodzeństwo warszawskich restauratorów, zapraszają nas w niezwykle smakowitą podróż po kuchni francuskiej, włoskiej, greckiej, hiszpańskiej i meksykańskiej. W książce znalazło się ponad sto przepisów na najbardziej tradycyjne dania tych krajów - od zupy cebulowej do musaki, od paelli po guacamole. Na deser zaś autorzy zawsze mają w zanadrzu coś słodkiego - na przykład tiramisu lub flan pomarańczowy. To książka, która cieszy oczy i podniebienie!

Prowadzimy restauracje od dwudziestu lat. Kłócimy się i godzimy przy stole. Jedzenie jest dla nas osią pracy, życia rodzinnego i towarzyskiego. Jest sposobem na dbanie o siebie i o innych, jest źródłem przyjemności. Przede wszystkim musi być dobre. (...) W tej książce zebraliśmy najlepsze przepisy z naszych restauracji. Sprawdzone po wielokroć, smaczne i możliwe do zrobienia w polskim domu.
(ze wstępu Agnieszki Kręglickiej)

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

buziaczek197 | 2017-03-16
Przeczytana: marzec 2017

Bardzo fajnie wydana książka. Przepisy są łatwe w przygotowaniu i nie mają skomplikowanych składników. Książka mi się podoba i mam wypróbowane już 3 przepisy. Mam wrażenie że nie magą się nie udać. Nie zapłaciłam dużo za książkę, a jestem zadowolona, że ją mam i teraz tylko gotować. POLECAM !!!

Ronja | 2012-04-16
Na półkach: Przeczytane, Kucharskie

Bardzo fajna książka z podstawowymi przepisami kuchni świata. Ma się wrażenie, że są sprawdzone (praktyka też temu dowodzi)i dobrze opisane. Zdjęcia mogłyby być lepsze.

ASIa_K-a | 2015-12-28
chomiss | 2014-03-05