Zarys filozofii osoby

Tłumaczenie: Beata Majczyna
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Myśl Filozoficzna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
Selfhood of the human person
978-83-7318-834-1
filozofia i etyka

Często mówi się, że "każda osoba ludzka jest wyjątkowa i niepowtarzalna" lub, że "każda osoba jest celem samym w sobie, a nie jedynie środkiem do osiągnięcia jakiegoś celu". Jednak co dokładnie znaczą te znane stwierdzenia? Jakie jest ich źródło? Co znaczy istnieć jako osoba Bycie sobą osoby ludzkiej to studium z antropologii filozoficznej, pogłębiające rozumienie. John F. Crosby poprzez swoje...

Bycie sobą osoby ludzkiej to studium z antropologii filozoficznej, pogłębiające rozumienie. John F. Crosby poprzez swoje rozważania rzuca nowe światło na niepowtarzalność każdej osoby. Bada jej podmiotowość lub wewnętrzność a także szeroko dyskutowane zagadnienie jej transcendencji skupiając swą uwagę na transcendencji osiąganej przez osobę w jej istnieniu moralnym. Wreszcie, pokazuje, jak jesteśmy prowadzeni przez osobę do Boga i kończy oryginalnym i właściwym filozofii podejściem do obrazu Boga w każdej osobie.
Książka ta jest doskonałym przewodnikiem po meandrach współczesnej myśli personalistycznej, filozofii wieczystej i neotomizmu. Autor nie waha się sięgnąć po ustalenia wypracowane przez takie autorytety, jak Scheler, von Hildebrand, Guardini czy Newman. Jest to również hołd złożony Karolowi Wojtyle - Janowi Pawłowi II za jego ogromny wkład w rozumienie człowieka.
John F. Crosby zajmuje się tymi zagadnieniami odsłaniając tajemnicę osobowego "bycia sobą". Co to znaczy? Odpowiedź znajduje się na stronicach tej książki.

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=43814

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=43814