Pod krwawym niebem. Z Polski do Rosji Stalina

Wydawnictwo: Przedświt
A--

Stanisław Piekut - (1986, 119 s.) Pamiętniki z pobytu autora w sowieckich łagrach. *** Wydawnictwo Przedświt powstało w październiku 1982 roku i stało się szybko jednym z największych podziemnych wydawnictw. Zostało założone przez Wacława Holewińskiego i Jarosława Markiewicza (1942-2010). Ambicją wydawnictwa była edycja wszelkiej, nie tylko politycznej, literatury, która nie mogła ukazać się...

Stanisław Piekut -
(1986, 119 s.)
Pamiętniki z pobytu autora w sowieckich łagrach.

***
Wydawnictwo Przedświt powstało w październiku 1982 roku i stało się szybko jednym z największych podziemnych wydawnictw. Zostało założone przez Wacława Holewińskiego i Jarosława Markiewicza (1942-2010). Ambicją wydawnictwa była edycja wszelkiej, nie tylko politycznej, literatury, która nie mogła ukazać się w obiegu oficjalnym.

źródło opisu: www.przedswit.org

źródło okładki: www.przedswit.org