Zgłosuj na książki roku 2017

Polityczni. Więźniowie polityczni w Polsce lat 1981-1986

Wydawnictwo: Przedświt
A--

Zbiór wspomnień więźniów politycznych. Praca przygotowana przez zespół "Karty" pod red. Andrzej Szański (Zbigniew Gluza) [pl.wikipedia.org/wiki/Karta_(kwartalnik)] *** Wydawnictwo Przedświt powstało w październiku 1982 roku i stało się szybko jednym z największych podziemnych wydawnictw. Zostało założone przez Wacława Holewińskiego i Jarosława Markiewicza (1942-2010). Ambicją wydawnictwa...

Zbiór wspomnień więźniów politycznych.

***
Wydawnictwo Przedświt powstało w październiku 1982 roku i stało się szybko jednym z największych podziemnych wydawnictw. Zostało założone przez Wacława Holewińskiego i Jarosława Markiewicza (1942-2010). Ambicją wydawnictwa była edycja wszelkiej, nie tylko politycznej, literatury, która nie mogła ukazać się w obiegu oficjalnym.

źródło opisu: www.przedswit.org

źródło okładki: www.przedswit.org