Kocio Letajew

Seria: Nike
Wydawnictwo: Czytelnik
Котик Летаев
klasyka

Autobiograficzna powieść "Kocio Letajew", uchodząca za najwybitniejsze po "Petersburgu" osiągnięcie prozatorskie Biełego, jest oryginalną próbą odtworzenia doznań małego dziecka, kształtującego swoje pierwsze wyobrażenia o rzeczywistości. Obie powieści, pisane według kanonów poetyki symbolizmu, są reprezentatywne dla twórczości pisarza a zarazem dla kierunku, który odegrał dużą rolę w rozwoju literatury rosyjskiej.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie