Pacyfiści kontra pokój

literatura faktu

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Konkwistadorrr | 2014-11-28
Przeczytana: 2005 rok

Kim jest W. Bukowski to chyba nie trzeba tłumaczyć, przedstawiać. Oczywiście dla tych którzy chociażby ogólnie się interesują sprawami polityczno-społecznymi współcześnie. Gdyby jednak ktoś taki się znalazł... Hmm, no tak, zapomniałem o reformach edukacji w Polsce.
"Pacyfiści kontra pokój" co do formy to nawet nie jest książką, ale taką większą broszurką jakby. Natomiast co do treści to tytuł wyjaśnia wszystko. Tak, właśnie, dokładnie - pacyfiści kontra pokój! Czy to możliwe zada ktoś pytanie. O tym właśnie są treści Bukowskiego. Wiele lat temu to przeze mnie czytane, ale generalnie autor przedstawia czas zimnowojenny, napięte stosunki pomiędzy USA, a Rosją sowiecką, ale także przedstawia owych pacyfistów z Europy Zachodniej, którzy sobie tak ukochali zbrodniarzy ze wschodu.
Wniosek dla mnie taki (o tym też jest w tej książeczce), że pacyfistyczne grupy to z reguły pożyteczni idioci albo cyniczne bandy dokładnie wiedzące co robią. Nie jest to łatwe do oceny początkowo.
Czytałem to...