Uwierzyłam Miłości. Dziennik duchowy i wybór listów

Wydawnictwo: WAM
kasandra_85

Siostra Leonia Maria Nastał jest polską mistyczką, dotychczas mało znaną. Jej życie duchowe polegało na głębokim doświadczeniu ojcowskiej miłości Boga i bezgranicznym zawierzeniu, którego wzór znajdowała w Dzieciątku Jezus. Spisywany na polecenie Jezusa Dziennik duchowy Życie wespół z Jezusem, zawiera zapisy rozmów Leonii z Bogiem, myśli i pragnienia powstałe na modlitwie oraz objawienia...

Spisywany na polecenie Jezusa Dziennik duchowy Życie wespół z Jezusem, zawiera zapisy rozmów Leonii z Bogiem, myśli i pragnienia powstałe na modlitwie oraz objawienia mistyczne.

Z prowadzonej przez nią korespondencji zachowały się 352 pisma. Do druku wybrano te listy lub ich fragmenty, które obrazują rozwój życia wewnętrznego Służebnicy Bożej lub bezpośrednio wiążą się z Dziennikiem. Pisma Siostry Leonii przybliżają prawdę o Bogu cierpliwej miłości i pokornej łagodności.

"Będę cię ścigać moją miłością, boś w nią uwierzyła. Pójdę z tobą wszędzie i nieustannie będę ci towarzyszyć, bo chcę byś Mnie ustawicznie miłowała. Moja Leonio, czego mnie ludzie nie kochają?" Jezus do Leonii Nastał

źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,57950,Uwierzylam-milosci.htm

źródło okładki: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,57950,Uwierzylam-milosci.htm

kasandra_85 | 2012-04-02
Przeczytana: 2012 rok

Miałam wielkie oczekiwania co do tej książki i straszliwie się rozczarowałam.

Obraz Boga ukazany przez tą kobietę- raz słodki i czuły, a raz domagający się okrutnych ofiar. Boga mającego pretensje o to, że ktoś nie pości o chlebie i wodzie trzy razy na tydzień i nie chłoszcze się do krwi przynajmniej raz w tygodniu; idea posłuszeństwa zakonnego doprowadzona do absurdu- Ta kobieta ma skrupuły, czy dobrze postępuje, że "tęskni za Bogiem", bo przełożeni zabronili jej tego robić!-przecież to poprostu śmierdzi jakąś sektą! Jak się później nie dziwić, że Dawkins i jemu podobni wypisują te wszystkie rzeczy o Bogu sadyście i chrześcijaństwie jako religii cierpienia!

Do tego jeszcze jakieś dziwne postrzeganie roli Maryi. Zdaniem tej kobiety Maryja rozkazuje Bogu! Nic dziwnego,że potem protestanci posądzają Kościół Katolicki o bałwochwalstwo.

I jescze to wszysytko okraszone antysemickimi wypowiedziami. Ta kobieta uroiła sobie, że Jezus powiedział jej, że trzeba wpłynąć na władze, żeby...

Dominika | 2016-02-16
Przeczytana: luty 2016

Bardzo dobrze się czyta. Opisane są głównie przeżycia wewnętrzne s. Leoni, rzadko opowiada o zewnętrznym świecie, jednak ten brak uzupełniają trochę wybrane listy.

gonia | 2015-08-30
Angelika | 2015-01-02