Lampy błyskowe w praktyce

Minimalist Lighting
978-83-7579-119-8
poradniki
Getos

Jak tworzyć doskonałe zdjęcia za pomocą minimum sprzętu oświetleniowego - niezależnie od miejsca i tematu Fotografowie plenerowi wykorzystujący tradycyjne lampy studyjne spędzają więcej czasu na pakowaniu i przenoszeniu sprzętu niż na projektowaniu oświetlenia. Na szczęście istnieje lepszy sposób. Kirk Tuck pokazuje, jak za pomocą małych, skomputeryzowanych, zasilanych akumulatorami lamp...

Fotografowie plenerowi wykorzystujący tradycyjne lampy studyjne spędzają więcej czasu na pakowaniu i przenoszeniu sprzętu niż na projektowaniu oświetlenia. Na szczęście istnieje lepszy sposób. Kirk Tuck pokazuje, jak za pomocą małych, skomputeryzowanych, zasilanych akumulatorami lamp błyskowych i lekkich akcesoriów dodatkowych osiągnąć wysoką jakość oświetlenia oraz jak nie tracić energii na przebieraniu wśród ogromnego zestawu środków, a w twórczy sposób koncentrować się na tworzeniu doskonałych zdjęć.

W książce znajdziesz m.in. odpowiedzi na następujące pytania:
- Co to jest minimalistyczne podejście do oświetlenia i jakie płyną z niego korzyści?
- W jaki sposób stworzyć prostą aranżację oświetleniową za pomocą jednego, dwóch i trzech źródeł światła?
- Jak oświetlać zdjęcia portretowe, grupowe, martwą naturę, ruch, wnętrza i inne?
- Jak odpowiednio wybrać narzędzia i używać ich do aranżacji oświetlenia we wnętrzach i na zewnątrz?
- W jaki sposób modyfikować i uzupełniać światło, by uzyskać pożądany kierunek, natężenie i plastyczność?
- Jaki rodzaj zasilania wybrać do aparatów i sprzętu oświetleniowego?
- Jak mieszać i łączyć światło lamp błyskowych ze światłem zastanym, by otrzymać naturalny efekt?
- Jak rozmawiać z klientami i modelami, by osiągnąć najlepsze rezultaty fotograficzne?
- Jak za pomocą kontroli temperatury barwowej zminimalizować postprodukcję?

Ponadto:
- Dokładne schematy oświetleniowe do zdjęć przedstawionych w książce.
- Czternaście studiów przypadków z opisami sposobów fotografowania szerokiej gamy tematów, w różnych warunkach.

źródło opisu: http://www.galaktyka.com.pl

źródło okładki: http://www.galaktyka.com.pl

żabot | 2013-06-15

Plus - w przeciwieństwie do MCnally'ego autor nie podnieca się ilością lamp zgromadzonych wokół niego i opisuje raczej sytuacje, z którymi spotyka się często amator, czyli ma do dyspozycji jedną, no, może dwie lampy.
Za duzo autor skupia się na sprzęcie, czyli na tym, co mozna zdobyć na rynku. O tyleż informacje nieprzydatne, że szybko się dezaktualizują.
No i wada najważniejsza - praktycznie tematem jest portret. Monotematycznie!

cziko | 2014-09-09
Na półkach: Przeczytane, Fotografia