Cierń w ciele. Myśl Apostoła Pawła w filozofii współczesnej

Wydawnictwo: WAM
978-83-7505-615-0
filozofia i etyka
Bubełe

cierń milczenia - aspekt epistemologiczny cierń przeszłości - aspekt egzystencjalny cierń obecności - aspekt ontologiczny cierń objawionego Boga - aspekt religijny Autor dokonuje rekonstrukcji myśli św. Pawła w wybranych koncepcjach filozoficznych: Fryderyka Nietzschego, Sørena Kierkegaarda, Maxa Schelera, Simone Weil, Martina Bubera, Martina Heideggera, Zygmunta Freuda, Jacoba Taubesa,...

cierń milczenia - aspekt epistemologiczny
cierń przeszłości - aspekt egzystencjalny
cierń obecności - aspekt ontologiczny
cierń objawionego Boga - aspekt religijny

Autor dokonuje rekonstrukcji myśli św. Pawła w wybranych koncepcjach filozoficznych: Fryderyka Nietzschego, Sørena Kierkegaarda, Maxa Schelera, Simone Weil, Martina Bubera, Martina Heideggera, Zygmunta Freuda, Jacoba Taubesa, Alaina Badiou i Gorgio Agambena. Obecność tej myśli jest wieloraka. Skąd moc jej oddziaływania? Kim był Apostoł? Kim jest dla nas dzisiaj?

źródło opisu: WAM, 2010

źródło okładki: WAM, 2010