Poczet wielkich mistrzów krzyżackich

Wydawnictwo: Arenga
6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
Getos

Na polach Grunwaldu wielka armia polsko-litewska stanęła naprzeciwko doskonale uzbrojonej i wyszkolonej, choć mniejszej liczebnie armii krzyżackiej. Dowodził nią lekko już podstarzały, liczący ok. 50 lat wielki mistrz Ulryk von Jungingen. Miał pewne kłopoty ze wzrokiem, a jego sława doskonałego rycerza dawno już przebrzmiała.

źródło opisu: Arenga 1998

źródło okładki: Arenga 1998

BialyRumcajs | 2016-03-01

Z jednej strony bardzo fajny pomysł - w końcu dzieje Zakonu Krzyżackiego są niezmiernie ciekawe, a historia mistrzów dość mało w Polsce znana (no może nie licząc Ulricha von Jungingena) Niestety, sama jakość książki jest raczej średnia. W tekście pojawia się dużo błędów zarówno w warstwie językowej jak i merytorycznej(zmieniające się nazwiska mistrzów!), a opisy niektórych postaci są bardzo lakoniczne i skrótowe. Przydałyby się również jakieś, chociażby skromne przypisy, bo przy tej liczbie błędów w pewnym momencie przestajemy autorowi wierzyć w to co piszę.
Mam nadzieję, że wyjdzie poprawiona edycja, bo szkoda, że tak interesujący temat jest reprezentowany przez tak niedopracowaną książkę.

mila57 | 2015-10-04
kazek_xxx | 2013-09-19