Gnębiciel ze szkolnego boiska

Wydawnictwo: Rebis
The Schoolyard Bully: How to Cope with Conflict and Rise an Assertive Child
83-7301-721-6
poradniki, agresja, dzieci

Gnębienie w szkole jest jednym z największych problemów, przed jakimi stają dzisiaj rodzice, nauczyciele i przede wszystkim uczniowie. Dlaczego niektóre dzieci są gnębicielami Dlaczego inne dzieci stają się obiektami prześladowania Kiedy i w jaki sposób trzeba interweniować Co należy do obowiązków szkoły oto tylko kilka ważnych pytań, na które autorka odpowiada. Opierając się na własnych doświadczeniach z dzieciństwa, a także przeżyciach innych dzieci i rodziców, udziela praktycznych rad pozwalających przerwać cykl gnębienia. Uczy, jak wychować dziecko, które dzięki swej pewności siebie potrafi zmierzyć się z groźnymi dla niego sytuacjami i wie, jak wykazać się asertywnością w naszym coraz bardziej agresywnym świecie.

źródło opisu: Okładka

Ekscentryk | 2013-08-12