Narastanie

Wydawnictwo: Ossolineum
poezja polska
poezja
Ag2S

"Narastanie" ukazało się w 1975 r. jako druga poetycka książka autorki, opublikowana pod własnym nazwiskiem. Jest w tym tomiku liryka w ścisłym znaczeniu słowa i proza poetycka. Poezja Marianny Bocian bywa zaliczana do tzw. konkretnej, nawiązującej do plastyki. I rzeczywiście, jej utwory stanowią niekiedy fascynujące, zwłaszcza w warstwie obrazowania, połączenie treści filozoficznych z metafizyką i mistycyzmem. To zaś nierzadko zderza się w jej twórczości z niebywałą ekspresją, z wielkim zaangażowaniem emocjonalnym. Emocjonalizm tej poezji podkreśla z kolei dosadność i bezpośredniość języka.

źródło opisu: http://www.literatura.net.pl/

źródło okładki: zdjęcie autorskie