Prawosławie

Wydawnictwo: Znak
83-240-0752-0
religia
Michał

Jest to rozszerzone i poprawione wydanie książki, która ukazała się w 2000 roku. Jej celem jest przedstawienie prawosławia w sposób zwięzły i zrozumiały nawet dla tych, którzy nic o nim nie wiedzą. Zawiera krótki rys historyczny oraz rozdziały poświęcone strukturze organizacyjnej, doktrynie, teologii, roli ikon, układowi i symbolice świątyni, rodzajom nabożeństw i świąt oraz miejscom świętym. Książkę urozmaicają zdjęcia, a szczególnie istotne informacje i ciekawostki są wyróżnione graficznie. Orientację w treści ułatwiają glosy umieszczone na marginesach. Książka stanowi znakomite wprowadzenie w tematykę prawosławia.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,646,tytul,Prawosławie

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,646,tytul,Prawosławie

Lukas | 2012-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2012

To skondensowana wiedza nt prawosławia. Rozumiem, że taki był zamiar Autorki. Ktoś, kto niewiele, lub zgoła nic nie wie nt tego odłamu chrześcijaństwa, powinien sięgnąć po tą książkę.
Jest to rzeczowa publikacja, mająca jednak charakter "zachęcający". Dla mnie jedna z niewielu popularyzatorskich książek w tej niszy - polecam!

Vineri | 2017-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2017

Solidna dawka wiedzy o prawosławiu.

Dla zainteresowanych polecam.

archiwista_cyklista | 2013-09-28