matematyka, sztuka
A--

Tom 16 - Złudzenie zmysłów Sztuka w oczach matematyki Związek pomiędzy matematyką i sztuką jest o wiele głębszy i bardziej płodny, niż to się może wydawać na pierwszy rzut oka. Idee matematyczne i sztuka, będące tworem ludzkiego umysłu, rozwijały się równolegle. Badane przez matematykę pojęcia takie jak czas, przestrzeń, proporcje leżą także u podstaw twórczości artystycznej. Dzieło sztuki...

Tom 16 - Złudzenie zmysłów

Sztuka w oczach matematyki

Związek pomiędzy matematyką i sztuką jest o wiele głębszy i bardziej płodny, niż to się może wydawać na pierwszy rzut oka. Idee matematyczne i sztuka, będące tworem ludzkiego umysłu, rozwijały się równolegle. Badane przez matematykę pojęcia takie jak czas, przestrzeń, proporcje leżą także u podstaw twórczości artystycznej. Dzieło sztuki widziane z perspektywy matematyki przynosi widzowi dodatkową przyjemność i oferuje mu nowy rodzaj wrażeń.

"Świat jest matematyczny" to kolekcja 40 pasjonujących książek dla fanów królowej wszystkich nauk. Najciekawsze i najbardziej intrygujące teorie przedstawione w zrozumiały, ciekawy i inspirujący sposób. Wszystko, co nas otacza, od rzeczy codziennych po najbardziej abstrakcyjne, byłoby trudne do zrozumienia, gdyby nie matematyka

źródło opisu: RBA, 2012

źródło okładki: RBA