Rozkosz nieujarzmiona

Okładka książki Rozkosz nieujarzmiona Larissa Ione
Okładka książki Rozkosz nieujarzmiona
Larissa Ione Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Demonica (tom 1) fantasy, science fiction
Demonica (tom 1)
Pleasure Unbound
Papierowy Księżyc
2012-07-05
2012-07-05
Kinga Składanowska
rozkosz nieujarzmiona demon łowca angel fantasy paranormal romance romans paranormalny demony

Muszę przyznać, że pokładałam w książce nikłe nadzieje spodziewając się kilku miło spędzonych godzin. W zamian wsiąkłam w wykreowany świat.

Po przemyśleniu doszłam do wniosku, że na plus, poza wykreowanym światem i ciekawymi postaciami, trzeba zaliczyć sposób przedstawienia zarówno samej relacji jak i cielesności. Wszystko wydawało się wywarzone, pomijając upodobania personale oraz uprzedzenia, trzeba po prostu przyznać, że to tak musiało wyglądać w przypadku właśnie takich istot.

Jeśli mowa o minusach. Zdecydowanie postać Gem, oraz cała historia wokół niej. W moim uznaniu, było by lepiej bez tego wątku. Rozwiązanie z pochodzeniem Tayl'i również do mnie nie przemawia jakoś nie pasuje to do tego jak została przedstawiona.

Przeczytać warto, chociaż lepiej podejść do tego z odrobiną sceptyzmu. Każdy ma inny gust i jestem przekonana, że tom ten nie przemówi do tych którzy mają wiele tego tupu dzieł wśród książek przeczytanych.

Tayla jest członkiem ludzkiej organizacji Aegis i zabójczynią demonów.
Eidolon jest Seminusem i lekarzem prowadzącym podziemny szpital dla demonów.
Są wrogami a jednak on ratuje jej życie, gdy ta ledwo żywa trafia do jego szpitala.
Od pierwszej chwili pojawia się między nimi wielkie pożądanie, które ich pochłania. Dla niego nie jest ono w sumie niczym nowym, gdyż jako Inkub Seminus wykorzystuje pożądanie i seks jako narzędzie do osiągania celów. Tylko czy w przypadku tej kobiety dla niego to też tylko narzędzie?
Co w sytuacji gdy nagle okaże się, że nie wszyscy ludzie są tacy dobrzy i nie wszystkie demony są z natury złe? Czy człowiek i demon będą w stanie wspólnie podjąć walkę ze złem?
Kluczowym tutaj też jest fakt, iż Eidolon osiągnął wiek 100 lat, w którym Seminus przechodzi Sgenesis i osiąga końcowy cykl dorastania, który umożliwia mu rozmnażanie. Eidolon robi wszystko aby opóźnić Sgenesis a jego negatywne skutki może zniwelować tylko poprzez jak najszybsze znalezienie stałej partnerki…

Rzadko sięgam po tego typu lekturę i zdecydowanie jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą historią i cieszę się, że po nią sięgnęłam. Świat braci Seminusów, prowadzących Szpital Podziemny, niesamowicie mnie wciągnął. Bohaterzy są bardzo charakterystyczni a czytając ma się wrażenie, że ten niespotykany świat jest tuż obok. W książce oprócz świetnie wykreowanych głównych bohaterów, mamy też liczne postaci drugoplanowe jak Gem czy Kynan. Zdecydowanie należy na nich zwrócić uwagę, gdyż w kolejnych częściach odgrywają oni coraz bardziej znaczną rolę...

Tayla jest członkiem ludzkiej organizacji Aegis i zabójczynią demonów.
Eidolon jest Seminusem i lekarzem prowadzącym podziemny szpital dla demonów.

Książki Larissy Ione bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Okazało się że jest to jedna z niewielu autorek fantasty naprawdę TYLKO dla dorosłych. Nie żadne Young Adult tylko porządne krew, pożądanie i łzy ;) Brudny, choć fascynujący świat istot nadprzyrodzonych mieszkających tuż obok nas. Bardzo fajna koncepcja i świetny styl sprawiają że od książki ciężko się oderwać

Seksowne demony nie mogące się oprzeć kobiecej potrzebie, wampiry kontrolujące owulację, i wiele innych barwnych postaci uczestniczy w tworzeniu książki ... Zaskakuje fajna konstrukcja opowieści i to że pomimo w sumie tematu oklepanego wszystko trzyma się przysłowiowej kupy, a wręcz na niej buduje silne fundamenty;) Jak dla mnie taki romans sensacyjny z bohaterami since fiction. Wiele wątków snutych równocześnie wprowadza w świat innych bohaterów z których większość pojawia się w kolejnych częściach. Podoba mi się styl pisania, wartka akcja, gorące sceny właściwie wszystko. Jedyne co mnie wkurza to to że wszyscy będą żyć po kilka setek lat... Myślę że to zazdrość.

Super świetna i ciekawie napisana.tak myślę.Demony i tajemniczyświat....

Super świetna i ciekawie napisana.tak myślę.Demony i tajemniczyświat....

Książka strasznie się dłużyła, mimo sporej ilości przeplatających się wątków.
Opowieść pchana jest głównie przez opisy uniesień głównych bohaterów, a ich decyzje i zachowanie często nie mają wiele wspólnego z logiką.
Jeżeli komuś zależy na przeczytaniu erotyka - to taki średniaczek, jeżeli chodzi o romans paranormalny - jest dużo lepszych książek, które bardziej trzymają w napięciu.

Książka strasznie się dłużyła, mimo sporej ilości przeplatających się wątków.

Książkę dostałam z polecenia i muszę przyznać, że zaintrygowała mnie od samego początku.

Z wrogów do kochanków? Prawie jak w Romeo i Julii, tylko tutaj ona jest zabójczynią demonów, a on jest właśnie tym demonem.
Na dodatek wiedząc, że jest to jego śmiertelny wróg postanawia jednak ją odratować w swoim własnym szpitalu.

Tayla zderzy się z brutalną prawdą, która zburzy cały jej dotychczasowy światopogląd- kogo w tym przypadku uważać za przyjaciela, a kogo za wroga? Kim tak naprawdę jest?

Książka wciągająca i w sam raz do przeczytania w takiej jesienne, długie wieczory.

Tayla zderzy się z brutalną prawdą, która zburzy...

Świetna! Jeśli nie lubisz kobiet o zdecydowanym charakterze, świetnych męskich kreacji, niezbędnych scen z opisem seksu (czasem książki składają się prawie z opisu scen seksu i tych nie znoszę, bo to nuda),świetną akcję i świata demonów to NIE czytaj, jeśli jednak cenisz sobie powieści pokazujące piekną miłość, rodzącą się powoli ale intensywnie, lubisz inne światy - to ta powieśc też powinna ci się spodobać. Nie zawiodłam się, podoba mi bardzo - żałuję, że tylko 3 części są przetłumaczone, ale dobrze, że chociaż tyle ;)

Nie mogę przebrnąć przez tę książkę.
Więcej tu erotyki niż fabuły. Główni bohaterowie albo uprawiają sex albo o tym fantazjują- aż do znudzenia.
Nie zamierzam kończyć tej książki.

Nie mogę przebrnąć przez tę książkę.
Nie zamierzam kończyć tej książki.

Nie jestem wybredna, ale w sumie nie urywa dupy. Ciekawe postaci z pewnymi niedoskonałościami ✔, mistyczne stworzenia✔, romans erotyczny✔. Do szczęścia nie potrzeba wiele. Dla zabicia czasu
dobra.

dobra.