Okładka książki Żelazny Książę

Żelazny Książę

Autor:
Cykl: Opowieść z Żelaznych Mórz (tom 1)
tłumaczenie
Kinga Kwaterska
The Iron Duke
wydawnictwo
Dwójka bez Sternika
typ
papier
tombraiderka009
7,01 (96 ocen i 19 opinii)

Opis książki

Kuszący przygodą, niebezpieczny, surowy steampunkowy świat Żelaznych Mórz, w którym nanotechnologia łączy się z wiktoriańską uczuciowością i… maszyną parową. Gdy Rhys Trahaearn, zwany Żelaznym Księciem, uwolnił Anglię od Ordy, został narodowym bohaterem. W wolnej ojczyźnie zbudował handlowe imperium oparte na legendzie swojego imienia i… strachu. Kiedy w pełen niebezpieczeństw świat Rhysa wkracza...

Gdy Rhys Trahaearn, zwany Żelaznym Księciem, uwolnił Anglię od Ordy, został narodowym bohaterem. W wolnej ojczyźnie zbudował handlowe imperium oparte na legendzie swojego imienia i… strachu. Kiedy w pełen niebezpieczeństw świat Rhysa wkracza inspektor Mina Wentworth, która prowadzi śledztwo w sprawie ciała porzuconego na progu jego domu, Żelazny Książę postanawia, że Mina będzie jego kolejną zdobyczą.
Jednak Mina nie może ulec urokowi Rhysa. W jej żyłach płynie krew Ordy i mimo nanotechnologii ulepszającej jej ciało, żyjąc w nieprzyjaźnie nastawionym londyńskim społeczeństwie, ledwo wiąże koniec z końcem. Ten romans zrujnowałby jej karierę i rodzinę, ale prowadząc śledztwo, nie może Żelaznego Księcia unikać… a jego upór w dążeniu do celu sprawia, że trudno mu się oprzeć.
Kiedy Minie udaje się ustalić tożsamość ofiary, odkrywa spisek, który zagraża całej Anglii. Żeby uratować swój kraj, Mina i Rhys muszą przemierzyć ziemie, na których roi się od zombi, oraz zdradzieckie wody oceanów. Ale niebezpieczeństwo zagraża nie tylko jej rodakom, gdy Mina poczuje pokusę zrezygnowania ze wszystkiego dla Żelaznego Księcia.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwójka bez sternika, 2012.

źródło okładki: http://wydawnictwo2bs.pl/drupal/index.php

Polecamy

Opinie czytelników
Lenalee | 2013-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2013

Czasami, jednak bardzo rzadko spotykam książki, których wcale nie muszę czytać opisu, żeby wiedzieć, że chciałabym je przeczytać. Wystarczy mi znać gatunek danej powieści, jej tytuł i być może jakieś kluczowe słowo wiążące się z opisem – po tym z miejsca mogę stwierdzić, czy czytać daną książkę, czy może odpuścić sobie i poszukać czegoś, co mnie bardziej zainteresuje. Obecnie trzyma się mnie ogromne zainteresowanie steampunkiem, więc jestem w stanie przeczytać każdą książkę, która wiąże się z tym gatunkiem – niezależnie od tego, czy recenzje zachwycają, czy może zrównują powieść z błotem. W taki właśnie sposób zaczęła się moja przygoda z „Żelaznym Księciem”.

Rhys Trahaearn, którego zwą również Żelaznym Księciem, w momencie, gdy uwolnił Anglię z rąk Ordy, mongolskiego najeźdźcy, stał się uwielbianym przez wszystkich bohaterem. Jednak zostaje wplątany w tajemniczą intrygę, gdy przed jego domem pojawia się ciało martwego mężczyzny, jednak nikt nie ma pojęcia, kim on jest lub dlaczego z...

"Nanotechnologia w czasach żelaza i pary"

Na spokojne czasy epoki edwardiańskiej padł złowrogi cień. Niczym ciemne chmury od dawna przesuwała się po kontynencie niszcząca siła mongolskiego imperium - Ordy. Przebyła ona kanał i podporządkowała sobie Brytanię dzięki nanotechnologii. Nanity, gdy dostały się do ludzkiego ciała, mogły czynić cuda. Potrafiły przeszczepić najróżniejsze żelazne protezy lub kontrolować ludzie uczucia. Gdy runęła wieża, symbol okupacji i miejsce nadawania obezwładniającego sygnału obierającego wolną wolę, Anglia odzyskała wolność. W tym czasie Nowy Świat stał się miejscem ucieczki rejterów, osób niezainfekowanych, którzy teraz powrócili do ojczyzny. Społeczeństwo składające się z zainfekowanych nanitami i rejeterów nie mogłoby być bardziej wrogo nastawione do młodej pani inspektor, której jednyną winą jest fizyczne podobieństwo do niedawnych najeźdźców.
Jedynie te wyspy pozostały miejscem względnego spokoju. Europejski kontynent to tylko kilka miast enklaw, gd...

Tirindeth | 2012-08-06

Rhys Trahaearn, zwany Żelaznym Księciem, uwolnił Anglię od Ordy, mongolskiego najeźdźcy, który zniewolił europejski świat. Teraz, obleczony w legendę, która przyniosła mu nie tylko bogactwa i tytuł, ale także szacunek ludu, zostaje wciągnięty w podejrzaną sytuację – na progu jego domu ląduje trup. Co więcej, nikt nie wie, kim jest nieboszczyk, a na miejsce zdarzenia przyjeżdża pani inspektor ze swoim podwładnym i zamierza dokładnie zbadać sprawę. Rhys nie jest tą sytuacją zachwycony, ale młoda kobieta zamiast niechęci, wzbudza w nim zgoła odmienne uczucia – dotychczas niewzruszony i gardzący bliskością drugiej osoby mężczyzna nagle pragnie mieć ją tylko dla siebie. Rhys zdaje sobie sprawę, że nie cofnie się przed niczym, by zdobyć nieosiągalną Minę Wentworth, lecz pani inspektor wie, że nie może mu ulec. Nawet, jeśli jest osławionym Żelaznym Księciem…

Po dzieło Meljean Brook sięgnęłam z obawą, że powieść nie sprosta moim oczekiwaniom. Bałam się rozczarowania, bowiem tak wiele powieści...

Ulka | 2012-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2012

"[...] Jak nazywają panią przyjaciele?
-Uparciuch.- Odwróciła wzrok gdy na jego twarzy znowu pojawił sie usmiech. - Może pan dalej mówić do mnie pani inspektor.
- A pani może nazywać mnie Rhys.
- Nie będę.
- Nawet gdy będę leżał w pani łóżku?
Mina położyła dłoń na jednym z pistoletów.
-Przyznaję, to było zbyt śmiałe? [...] Powinienem był powiedzieć w moim łóżku?" *

Kilkaset lat temu Orda Mongołów za pomocą nowoczesnej techniki i sprytu przejęła władzę nad zachodnią Europą, przemycając w tanim cukrze i innych produktach spożywczych nanity prosto do ciał nieświadomych Europejczyków. Samoreplikujące się robaki sprawiały, że zainfekowani byli zdrowsi, silniejsi ale jednocześnie podatni na kontrolowanie. Orda za pomocą wieży postawionej w Londynie, zaczęła wysyłać fale radiowe dzięki którym wyciszyła w ludziach emocje. Nanity nie tylko zrobiły z ludzi bezuczuciowe manekiny, dzięki nim organizmy potrafiły spajać się z mechanicznymi częściami. Najeźdźcy eksperymentowali na lu...

Justilla | 2012-11-22
Przeczytana: 21 października 2012

"Kowal może pójść, gdzie tylko zechce. Inspektor tylko tam, gdzie są martwi ludzie."

Swego czasu o "Żelaznym księciu" było dość głośno, głównie ze względu na nową "odsłonę" książek czyli steampunk. Innymi słowy: epoka wiktoriańska, sporo maszyn i trybików i nieśmiertelna maszyna parowa.

Anglia. Rhys Trahaearn, zwany Żelaznym Księciem, kilka lat wcześniej uwolnił Anglię od Ordy. Z tego tytułu stał się bohaterem. Wykorzystał to jedynie, by zdobyć majątek i szacunek wśród ludzi oraz ich strach.

Mina Wentworth ze względu na swoją specyficzną urodę, profesję inspektora i obecność nanocząsteczek w ciele nie jest poważana wśród ludzi. Obcy traktują ją pogardliwie i wrogo, często też z powodu wątpliwej sławy jej matki. Jest jednak uparta i wie czego chce.

"- Kim ona jest?
Scarsdale uniósł głowę. Zerknął na twarz Rhysa i znowu przymknął oczy.
- Znam to spojrzenie. Na horyzoncie pojawił się piękny statek, a ty chcesz tego, co ma w ładowni. Temu pozwól odpłynąć, kapitanie."

Gdy w posiadłości...

TalaZ | 2013-01-19
Przeczytana: styczeń 2013

Inny nie znaczy gorszy

Meljean Brook od zawsze kochała czytać. Sama wspomina, że często czytała przy latarce, schowana pod kołdrą. Od zawsze wiedziała także, że chce pisać własne fantastyczne historię, nie koniecznie o super bohaterach. Nim jednak dojrzała do tego, ukończyła studia na kierunku związanym z rachunkowością. Przez pewien czas pracowała w swoim zawodzie. W końcu jednak stwierdziła, iż czas najwyższy przystąpić do spełniania swoich marzeń. Żelazny książę otwiera drugą serię, Opowieści z Żelaznych Mórz, jaką stworzyła autorka.

Wilhelmina Wentworth, lepiej znana, jako Mina, jest inspektorem londyńskiej policji. Kobieta stara się żyć najspokojniej jak się da, chociaż ze względu na wykonywany zawód wcale nie jest to proste, a gdy dodamy fakt, że Mina jest także mieszanego pochodzenia, co doskonale widać w jej wyglądzie, jest to praktycznie niemożliwe. Wszystko ulega jeszcze większym zmianom, gdy obowiązki inspektora prowadzą Minę do domu Żelaznego księcia. Jego osoba obleczona...

Nanik | 2014-07-13
Przeczytana: 06 lipca 2014

"Żelazny książę" wciągnął mnie bardziej niż się spodziewałam - choć nawet nie jestem pewna, dlaczego :) Historia przypominała typowy romans historyczny: on potężny i arogancki, ona biedna (choć dobrze urodzona), z brzemieniem dawnego skandalu, ale dumna, uparta i z charakterem. I byłby to kolejny romans z księciem-playboyem w roli głównej, gdyby nie wykreowany przez Meljean Brook fascynujący świat: odmieniony przez potężnego przeciwnika, pełen niezwykłych konstrukcji, nanocząsteczek oraz... zombie. Te ostatnie, choć wywołują skojarzenia z tanim horrorem, wcale nie zepsuły wrażenia. Sterowce, stalopancerze, krakeny... Nie jestem fanką steampunk, więc to wszystko było dla mnie nowością. Chwilę zajęło mi odnalezienie się w tamtej rzeczywistości, zrozumienie rządzących nią reguł oraz historii, na której bazowała, potem już jednak świetnie się bawiłam.

Drobiazgowość, z jaką przedstawiono świat "Żelaznego Księcia", dopracowana do najmniejszych detali, wielowątkowa i z ro...

książka do najgorszych nie należy, w sumie nawet się człowiek momentami odprężył i zrelaksował. pomysł ciekawy, dialogi również (choć ubolewam nad tak skandalicznie małą obecnością Scarsdale'a)
jedyne co mnie tam gryzło to... sceny 'intymne'
czy tylko ja miałam wrażenie, że są tak płytko napisane i oddają tyle emocji co amatorskie porno bez dźwięku?

Wiwerna | 2014-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Epoka wiktorianska troche inaczej...Romans - zwyczajnie :P czyli duuuzo opierania sie , garsc przygod ktore dostarczaja powody do zmiany zdania , dramatyczny zwrot akcji ale i tak potem zyli dlugo i szczesliwie :P Coz wiecej...pomysl . Europa zniszczona przez Orde , zombi , rejterzy i nanity...slowem - czytalo sie naprawde niezle :)

"Kowal może pójść, gdzie tylko zechce. Inspektor tylko tam, gdzie są martwi ludzie".

Dwieście lat temu Orda za pomocą nowoczesnej techniki i własnego sprytu zapanowała nad Europą. Ukryła swoje nanity w herbacie i w cukrze, jak uśpionego wirusa, po czym zaczęła sprzedawać je po przystępnych cenach. Handel trwał kilka lat i mieszkańcy Anglii oraz uciekinierzy z Europy wierzyli, że są bezpieczni gdyż Orda nie posiadała floty, a dostępu do Brytanii broniło morze i potężna marynarka wojenna. Dopóki Orda nie aktywowała nanitów. Postawiła w Londynie wieżę za pomocą której, emitowała fale radiowe, które wyciszały w ludziach emocje.

Na ratunek niszczonemu przez Mongołów Londynowi przypłynął Rhys Trahaearn, kapitan "Trwogi Marca". Wysadził wieżę i tym samym zdobył tytuł Żelaznego Księcia, własną wyspę oraz uwielbienie tłumów Anglików. Po ponownym włączeniu emocji ludzie zaczęli się buntować, a Orda została pozbawiona swojego stanowiska. Teraz w ciałach ludzi dalej mieszkają nanity lecz nie są...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto