Zwięzła encyklopedia konserwatyzmu : osobiste spojrzenie : 200 najważniejszych idei, indywidualności, inspiracji i instytucji, które ukształtowały ruch konserwatywny

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Concise conservative encyclopedia
83-7150-679-1
Idee polityczne, konserwatyzm
Damian

Konserwatyzm jest bodaj najważniejszym i najciekawszym ruchem politycznym naszych czasów, a mimo to chyba najmniej rozumianym. Bard Miner podjął wyzwanie zdefiniowania podstawowych idei tego ruchu poprzez prezentację jego czołowych przedstawicieli, głównych instytucji oraz doniosłych wydarzeń historycznych, od początków aż do prądów współczesnych. Ukazuje wszystkie jego ważne aspekty - ekonomiczny, polityczny i duchowy - oraz odpowiada na pytanie, jak się narodził i dlaczego jest dzisiaj bardziej popularny niż kiedykolwiek. Na końcu encyklopedii umieszczono pięć esejów, autorstwa cenionych konserwatystów, zatytułowanych "Geneza myśli konserwatywnej", które przedstawiają rozwój doktryny od starożytności po czasy współczesne. Książka zawiera 200 najważniejszych idei, indywidualności, inspiracji i instytucji, które ukształtowały ruch konserwatywny.

źródło opisu: Zysk i S-ka 1999

źródło okładki: Zysk i S-ka 1999

Apfelbaum | 2013-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2013

Hasła często dość anegdotyczne, cała "encyklopedia" z punktu widzenia współczesnego amerykańskiego (w sensie USA) konserwatyzmu. Z tego powodu mało ciekawa z Polskiego punktu widzenia. Ciekawsze są drobne szkice na końcu. Całość zbyt zwięzła. Nie polecam.

SarmataPL | 2018-01-31
pawel.dobroczek | 2016-09-25