Renesansowe głowy wawelskie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Wawelska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zamek Królewski na Wawelu
83-88476-16-5
Wawel, Kraków
historia
nephi

Monografia dotyczy wyjątkowego w skali europejskiej zespołu rzeźbionych głów w sali Poselskiej na Wawelu, wykonanego w r. 1540 na zlecenie Zygmunta I Starego. Autor omawia dzieje tego zbioru aż do XX w., rozpatrując formę rzeźb, treści ideowe, recepcję społeczną i legendy, równocześnie wiele miejsca poświęca ich ponownemu umieszczeniu w stropie odnawianego po r. 1905 zamku. Publikacja obejmuje też dotychczasowy stan badań i ujawnia wiele nowych faktów.

Streszczenie w jęz. Angielskim. 33 tablice (kolorowe)

źródło opisu: Zamek Królewski na Wawelu

źródło okładki: Zamek Królewski na Wawelu