PORTUGALIA. Przewodnik ilustrowany.

Wydawnictwo: Langenscheidt Polska
Insight Guide Portugal.
978-83-7727-069-1
Katarzyna

Przewodnik ilustrowany PORTUGALIA to inspirująca lektura przed wyjazdem, bezcenna pomoc podczas podróży i oryginalna pamiątka z wakacji. Znajdziemy tu przegląd wszystkich atrakcji turystycznych - od położonej na wzgórzach, zabytkowej, pełnej uroku Lizbony, poprzez Porto z jego wyśmienitym winem, aż po piękne plaże Alentejo. Wspaniałe fotografie pozwalają poczuć atmosferę portugalskich miast, wiejskich rezydencji i malowniczych kurortów jeszcze przed wyjazdem. Interesujące eseje przedstawiają historię regionu, bogactwo jego kultury i obyczajów. Liczne ciekawostki składają się na żywą opowieść o współczesnej Portugalii i jej mieszkańcach. Podróżowanie po kraju ułatwią przejrzyste mapy i plany.

źródło opisu: WYdawnictwo Berlitz, 2012

źródło okładki: strona wydawnictwa Berlitz

Aninha | 2012-07-31
Przeczytana: sierpień 2011

Przewodnik w pełni zasługuje na miano "dobrego". Przedstawia krótko, aczkolwiek treściwie esencję portugalskiej kultury, kuchni, architektury i historii, a całość podana została w dość przejrzysty sposób. Minus za niektóre nieaktualne informacje oraz fotografie, tych na szczęście nie jest wiele.

Katarzyna | 2012-02-26
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2011, Posiadam
Przeczytana: wrzesień 2011

Bardzo polecam! Przewodnik sprawdził się podczas zaplanowanych wycieczek oraz podczas spontanicznej podróży. Mapki bardzo dokładne, opisy wyczerpujące. Szczerze polecam na wakacje w Portugalii.

MK_Kafe | 2017-08-18
Brylant | 2015-04-24