Przesłuchanie Ojca Pio. Odtajnione archiwa Watykanu

Tłumaczenie: Edward Augustyn
Wydawnictwo: Serafin
Padre Pio sotto inchiesta. L' segreta
deana

Wydawało się nam, że wiemy o nim wszystko. Nic nie zapowiadało rewelacji. Tymczasem na samym dnie morza archiwalnych papierów leżała sobie mała teczka o wielkiej wadze: akta z pierwszego dochodzenia Świętego Oficjum w sprawie Ojca Pio. Dzięki niej wracamy dziś do przeszłości. Dokument powstał w 1922 roku i zawiera tajne informacje na temat Kapucyna z San Giovanni Rotondo, w tym sześć zeznań,...

Dokument powstał w 1922 roku i zawiera tajne informacje na temat Kapucyna z San Giovanni Rotondo, w tym sześć zeznań, złożonych przez niego pod przysięgą przed inkwizytorem Świętego Oficjum. Podczas przesłuchań Ojciec Pio niejako ,,pisze" na żywo swoistą autobiografię , odkrywając przed Kościołem i historią fakty oraz zjawiska, o których nigdy dotąd nie opowiadał.
To nie wszystko. Inkwizytor chce dotknąć palcem jego ran. Odwinąwszy bandaże z dłoni Ojca Pio, skrupulatnie bada stygmaty. czytamy protokół z tego badania, nigdy dotąd niepublikowany, z zaskakującymi i jakże fascynującymi wnioskami.
Akta pierwszego dochodzenia Świętego Oficjum, przez długie lata ukryte przed oczami naukowców i czcicieli, a w czerwcu 2006 roku udostępnione decyzją Benedykta XVI - są w tej Książce po raz pierwszy publikowane w całości.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://e-serafin.pl/PRZESLUCHANIE_OJCA_PIO_Odtajni...»