Nina Schenk Hrabina von Stauffenberg Portret

Wydawnictwo: Świat Książki
Nina schenk grafin von Stauffrnberg. Ein portat
978-83-247-1399-8
viola

Córka hrabiego von Stauffenberga, autora najsłynniejszego zamachu na Hitlera, opowiada o losach swej rodziny przez pryzmat matki, Niny Schenk. Poruszający portret kobiety rozsądnej, wykształconej i wtajemniczonej we wszystko, świadomie narażającej życie w imię sprawiedliwości. Po zgładzeniu męża, przetrwała więzienie, obóz i samotnie wychowała pięcioro dzieci... Wstrząsająca historia niemieckiej rodziny, która przeciwstawiła się nazistowskiemu obłędowi, płacąc straszną cenę.

viola | 2010-09-16

Ciekawa, godna polecenia biografia. Tym razem nie opowiada historii słynnego zamachowcy, ale historię jego żony. Kobiety, która w swoim kraju najpierw była wdową po wrogu publicznym, a potem po bohaterze narodowym. Napisana przez córkę bohaterki, przez co jest bardzo osobista i poruszająca, ale też pogodna, bez zbędnego użalania się. Mały minus, za trochę naiwny styl autorki, który jednak nie przeszkadza w odbiorze samej historii, ani książki, jako całości. Polecam!!

Janina | 2012-11-02
Przeczytana: 2012 rok

Losy żony jednego z oficerów niemieckich, którzy przeprowadzili zamach na Hitlera ( lipca). Biograficzna.

pasjonatka | 2016-11-08
oljul | 2016-08-02