Poza światem Puchatka. Wybór ze wspomnień

7 (8 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Beyond the world of Pooh : selections from the memoirs of Christopher Milne
837120986X
Abdita

Mali chłopcy dorastają, a ich pluszowe misie odkładane są do szaf. Tak to się zazwyczaj dzieje. Jednak zdarzyło się raz, że pewien miś, zamiast do szafy, trafił do niewielkiej książeczki, która stała się bardzo sławna, tak jak sławny stał się ów miś i wszyscy jego przyjaciele. Misiem tym był Kubuś Puchatek i miał on chłopca imieniem Krzyś. Ale chłopiec istniał naprawdę i jak wszyscy chłopcy...

Misiem tym był Kubuś Puchatek i miał on chłopca imieniem Krzyś. Ale chłopiec istniał naprawdę i jak wszyscy chłopcy musiał dorosnąć. Wyrósł na mężczyznę, który przeżył przygodę swego życia.

W tym zbiorze wspomnień Christopher Milne - ów Krzyś ze zbiorów wierszy „Kiedy byliśmy bardzo młodzi” i „Już mamy sześć lat” oraz arcydzieł literatury dziecięcej - „Kubusia Puchatka” i „Chatki Puchatka” - zabiera głos we własnym imieniu. Ukazuje siebie jako nieśmiałego, cichego człowieka , ukazuje zmagania z poszukiwaniem własnej tożsamości, niezależnej od bohatera literackiego, i układanie sobie życia poza światem Kubusia Puchatka.

źródło opisu: Rebis, 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Beata | 2019-07-20
Na półkach: Przeczytane, Inne
Przeczytana: 02 czerwca 2019

Piękna opowieść mądrego człowieka, kroczącego przez życie własną drogą, w niespiesznym tempie.

Aurelia | 2016-02-01
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Sięgnęłam po tą pozycję w sumie dlatego gdyż bardzo lubię "Kubusia Puchatka". Książka zawierające wspomnienia syna autora słynnego Misia mnie samą osobiście zainteresowały. Myślę, że warto ją przeczytać chociażby dlatego by spojrzeć oczami dzieci słynnych ludzi na to,że sława rodziców dla dzieci nie zawsze jest na rękę.