Poradnik dla bloggerów

Tłumaczenie: Jakub Urbański
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
No One Cares What You Had For Lunch. 100 Ideas For Your Blog
poradniki

Pierwsze przykazanie bloggera: Nie nudzić! Chcesz, by inni internauci częściej odwiedzali i komentowali Twojego bloga - przyciągnij ich uwagę! Koniec z pisaniem o obiedzie, psie i popołudniowej drzemce a od dziś Twój pamiętnik stanie się inny niż wszystkie! Jak to zrobić, opowiada autorka bloga czytanego przez 50 000 osób tygodniowo! Masz w domu zeszyt z wierszami pisanymi w dzieciństwie? Obejrzałeś inspirujący film? Twoja nauczycielka przyszła do pracy w spódniczce długości 15 centymetrów? Wierzysz w UFO lub masz supersposób na uniknięcie mandatu? Podziel się tym! Znajdziesz tu 100 porad na uatrakcyjnienie bloga a wystarczy kwadrans, by stworzyć opowieść o zaczarowanym parku w Twoim mieście. Jeśli masz pół godziny, umieść w internecie list do osoby, która zauroczyła Cię w pociągu. Czytelnicy będą zaciekawieni! Gdy masz dużo wolnego czasu, podziel się swoimi kontrowersyjnymi poglądami, zrób listę 10 swoich największych gaf, sprowokuj internautów do dyskusji. A potem a weź udział w konkursie dla bloggerów i czekaj na laury!

| 2011-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2011

Książka wydana w 2007 r., a więc za czasów, gdy nie było jeszcze Facebooka ani Twittera, a blogi były podstawowym medium komunikowania myśli przez rzesze internautów. W związku z tym niektóre rady wypada potraktować z lekkim dystansem. Mimo wszystko wydaje mi się, że każdy, kto posiada własnego bloga i czasem boryka się z blokadą twórczą, znajdzie tu coś przydatnego dla siebie.

Daniel | 2012-07-17
Przeczytana: 10 lipca 2012

Era Internetu umożliwiła bezprecedensowe i darmowe publikowanie własnych tekstów - opinii, recenzji, reportaży i wszelakich innych form wyrazu dających się ubrać w słowa i obrazy. Dziś każdy może założyć własną stronę (bloga) i prezentować na niej niemal dowolne treści. Właśnie, tylko jakie?

Na to pytanie próbowała odpowiedzieć Margaret Mason, znana amerykańska blogerka. To właśnie jej blog zyskał niezwykłą popularność i pozwolił zarabiać na życie. O czym jest? O zakupach w sieci, gdyż (jak sama przyznała) zaczęła pisać o tym, co ją najbardziej interesuje. Teraz swoją wiedzą i doświadczeniem postanowiła podzielić się z innymi, początkującymi blogerami i dziennikarzami.

Otrzymujemy sto "pomysłów na ciekawy blog". Faktycznie - znajdziemy tu równe sto porad. W rzeczywistości jednak jest to zbiór sugestii, pomysłów i... refleksji o blogowaniu. Niektóre informacje są faktycznie zaskakujące jak np. pomysł na niezwykły prezent dla bliskiej osoby. Sęk w tym, że książkę kupi potencjalny...

Nemezis | 2012-10-02
Przeczytana: 01 października 2012

Każdy autor bloga przynajmniej raz złapał się na tym, że nie ma zielonego pojęcia, o czym napisać (a jeśli nie, to jeszcze wszystko przed tobą). Margaret Mason prowadzi dwa blogi: poświęcony zakupom Mighty Goods (http://mightygoods.com/) oraz prywatny, Mighty Girl (http://mightygirl.com/). Tygodniowo odwiedza je łącznie ok. 50 tys. czytelników!

"Poradnik dla bloggerów" to zbiór porad i pomysłów, które mają nam pomóc w prowadzeniu ciekawego bloga i przyciągnięciu uwagi większej liczby odbiorców. Oprócz rzeczy oczywistych, jak regularne, systematyczne pisanie nowych postów czy zrezygnowanie z opisywania krok po kroku każdej czynności kolejnego nudnego dnia, znajdziemy tu również bardziej konkretne rady wraz z przykładami. No właśnie. Co byś zmienił, gdybyś rządził światem? Może tak jak cytowana przez autorkę Heather Powazek Champ wydałbyś dekret, żeby wszystkie rolki papieru toaletowego wieszać we właściwy sposób? Nie? Masz lepszy pomysł? Świetnie - koniecznie o tym napisz. Możesz...

NightMarry | 2015-08-04

Bardzo krótka, zwięzła książeczka z praktycznymi, wartościowymi poradami dla osób piszących bloga.

Milo | 2016-04-07
książek: 2067