Strategia wiewiórki

Tłumaczenie: Aldona Zaniewska
Wydawnictwo: Świat Książki
Die eichhoernchen strategie
poradniki

Oryginalny poradnik, odkrywający sposoby zachowania się zwierząt, od których możemy się wiele nauczyć. Pełna humoru i zaskakującej mądrości książka podzielona jest na pięć rozdziałów pięć światów, a oprowadza po nich sprytna wiewiórka Woody. To praca, dom, rodzina, ciało i uczucia. Asertywności warto uczyć się od... szympansa, hedonizmu od... bobra, relaksu od... surykatki, a miłości od mewy śmieszki! Inspirujące.

Sławek | 2016-07-18
Przeczytana: 02 września 2016

Pozycja nie do końca w moim guście, aczkolwiek na pewno nie zła. Kilka ciekawostek, sporo odwołań do świata zwierząt, lecz forma jakby trochę naiwna i nie do końca kierowana dla dorosłego mężczyzny. Może tak właśnie miało być, a może tak wyszło, z pewnością jednak książka nie dla wszystkich.
Myślę, że temat edukacji oraz rozszerzenia Naszego spojrzenia na wiele praktycznych spraw i zachowań za pośrednictwem obserwowanych zwierząt jest dobry, niestety Autorka nie wykorzystała go w sposób zadowalający. Zbyt błahe, zbyt banalne

Elżbieta | 2012-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2012

Bardzo ciekawy poradnik dotyczący ważnych sfer życia. Autorka pokazała, jak wiele możemy nauczyć się od społeczności zwierząt; warto wypróbować niektóre triki, np. otrzepać się jak pies, by zrzucić z siebie balast niepotrzebnych emocji- to akurat wypróbowałam i zadziałało.

mozartiwieloryb | 2010-10-14
Przeczytana: 14 października 2010

"Im lepiej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta" - B.B

Im lepiej poznaję zwierzęta, tym bardziej wstydzę się tego, że jestem człowiekiem.. E.K

ilowena | 2010-08-23

Czasami nie wiadomo kto jest mądrzejszy człowiek czy zwierzęta.
Czasami nie wiadomo kto kogo naśladuje i podgląda.

annchor | 2013-12-16
Przeczytana: 24 grudnia 2013