Jesteśmy nieśmiertelni. Odpowiedź z tamtego świata

Tłumaczenie: Bożena Kwiatkowska
Wydawnictwo: Uraeus
Wir alle sind unsterblich
83-85732-81-0
Inne
czarnaanula

Czy biologiczna śmiercią jest rzeczywiście kresem wszelkiego istnienia, nagłym zapadnięciem w nicość? Większość z nas stwierdzi, że nie ma na to pytanie odpowiedzi, gdyż ''nikt jeszcze stamtąd nie powrócił''. Autor zaskakuje licznymi dowodami pośrednimi, popartymi konkretnymi przypadkami, które przemawiają za pośmiertną egzystencją naszej świadomości.

źródło opisu: Wydawnictwo Uraeus 2000

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brudnopis Parzych | 2014-08-11
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Książka, co do której mam mieszane uczucia. Napisana nie najlepiej, męcząca. Czasem autor plecie takie rzeczy, że uśmiechałam się pobłażliwie. Aż chce się go pogłaskać po tej siwej czuprynie i powiedzieć: ale dziadku, to jeszcze nic nie znaczy! A z drugiej strony, warto zapoznać się z taką lekturą. Żeby po prostu wiedzieć. Dostrzec alternatywę, między wiecznym smażeniem się w kotle a nie-byciem. I to alternatywę (tu argument, który powinien przemawiać do większości tzw. Ateistów, którym wydaje się że wszyscy naukowcy są tak samo sceptyczni jak oni) przedstawianą przez naukowców z różnych dziedzin. To zdecydowanie książka, która może się bronić sama. Trzeba tylko dać jej możliwość zaistnienia.

* fragment recenzji z http://magazyn-opinii.blogspot.com/2014/08/jestesmy-niesmiertelni-odpowiedz-z.html

Paulina | 2015-10-05
Mich | 2012-06-12