Muzyka klasyczna dla żółtodziobów

Tłumaczenie: Paweł Kwiatkowski
Wydawnictwo: Rebis
7 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Complete idiot's guide to classical music
muzyka

Szybko i łatwo nauczysz się korzystać z nagrań, audycji i koncertów Poznasz instrumenty orkiestry symfonicznej Dowiesz się, jakie płyty kupować do swojej kolekcji zapewne rozpoznasz słynne pa-pa-pa-pom rozpoczynające V Symfonię Beethovena czy Marsza weselnego Mendelssohna. Kiedy jednak masz odróżnić Vivaldiego od Berlioza, wolisz na wszelki wypadek nastawić radio na starego dobrego rock and rolla. Ale nie poddawaj się! Ta książka udowodni ci, że naprawdę można zrozumieć i polubić muzykę klas

Ananke | 2013-08-26
Na półkach: Przeczytane, 2013, Muzyka
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Książka dla wszystkich, którzy w szkole na lekcjach muzyki śpiewali durne piosenki i grali na flecie prostym, a nauczyciel zapomniał o odrobinie teorii oraz o tym, że istnieją płyty CD z dobrą muzyką. Autorzy prostym językiem tłumaczą podstawy muzyki klasycznej, przedstawiają najważniejszych kompozytorów oraz ich dzieła. Niestety język i styl pozostawiają wiele do życzenia.

Robert | 2014-03-05
Na półkach: Przeczytane, Muzyka

Pomimo że książka pisana jest dziwnym językiem to polecam ją tym którzy chcą nauczyć się słuchać muzyki klasycznej. Znajdziemy w niej opisy pojęć muzycznych typu symfonia, kwartet i wiele innych. Krótkie notki biograficzne kompozytorów i najważniejsze utwory przez Nich skomponowane. To swego rodzaju elementarz, bardzo przypadł mi do gustu, mimo pewnych mankamentów. Jest to jednak pozycja unikatowa w swojej dziedzinie. Młodzi melomani-polecam

JolantaKG | 2015-02-13
Na półkach: Muzyka, 2015, Przeczytane, Posiadam