Przewodnik przyrodniczy na wycieczkę

Tłumaczenie: Barbara Floriańczyk
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
Kosmos naturfuhrer fur unterwegs
flora i fauna

Niezrównane bogactwo gatunków i zdjęć! * Portrety 550 najczęściej spotykanych zwierząt, roślin i grzybów * 750 wspaniałych barwnych fotografii * Najbardziej typowe cechy ułatwiające rozpoznanie gatunków * Przydatne dodatki: najważniejsze rośliny jadalne, najczęstsze rośliny trujące, tablica jaj ptaków * Ponadto: ślady na plaży, w lesie i nad wodą muszle małżów, wylinki ważek, żabi skrzek...

Niezrównane bogactwo gatunków i zdjęć!
* Portrety 550 najczęściej spotykanych zwierząt, roślin i grzybów
* 750 wspaniałych barwnych fotografii
* Najbardziej typowe cechy ułatwiające rozpoznanie gatunków
* Ponadto: ślady na plaży, w lesie i nad wodą muszle małżów, wylinki ważek, żabi skrzek i wiele innych

Oznaczenie gatunków jest bardzo proste dzięki podziałowi na siedliska. Wystarczy określić miejsce, w którym się znajdujemy las, łąka, wybrzeże, góry itd., a następnie odszukać to siedlisko w książce. Teraz już z łatwością dotrzemy do zdjęcia i opisu poszukiwanego gatunku. W praktycznej okładce do zabrania ze sobą przy każdej pogodzie!

anowi-chan | 2012-10-12
Na półkach: Przeczytane, Mam