Jak przechytrzyć dziecko - Proste sztuczki na małych uparciuchów

Wydawnictwo: Vesper
poradniki

O książce: Wasze dziecko nie chce, żebyście przeczytali tę książkę! Jak przechytrzyć dziecko to najprzydatniejszy (i najbardziej podstępny) podręcznik dla rodziców, jaki kiedykolwiek kupicie w księgarni. W książce tej znajdziecie setki rad, technik i prostych sztuczek, które sprawią, że dziecko będzie robiło to, czego od niego oczekujecie nie zdając sobie z tego zupełnie sprawy. Dowiecie się, jak w czasie posiłku, pójścia spać, kąpieli i w każdym innym czasie dnia (lub nocy): namówić dziecko do jedzenia, wykorzystując jego instynkt posiadania namówić dziecko do kąpieli przez pływanie w wannie namówić dziecko do ściszenia głosu przez odpowiadanie mu szeptem namówić dziecko do zażycia lekarstwa soku superbohaterów namówić dziecko do siedzenia w jednym miejscu przez zabawę w szpiega . Poznacie również dziesiątki innych rodzicielskich sztuczek! David Borgenicht jest współautorem bestsellerowej serii Worst-Case Scenario Survival Handbook, oraz ojcem dwóch szkrabów. James Grace jest współautorem The Good Deed Guide i ojcem trojga dzieci. Fragmenty: z pewnością twoje dzieci nie chciałyby, byś przeczytał tę książkę. Dzięki niej zdobędziesz umiejętności, poznasz techniki i nauczysz się sposobów pokonania dzieci w jedynej grze, którą opanowały do perfekcji: jak być dziećmi. Oczywiście, są od ciebie mniejsze i teoretycznie nie tak sprytne jak ty. zgadza się, to ty jesteś dorosły i jeśli podejmujesz decyzję, to ma być tak, jak postanowisz, bez względu na okoliczności. Ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Każdy rodzic ci to powie. Dzieciaki nie rozgrywają tego meczu zgodnie z twoimi życzeniami. Głównie dlatego, że nie znają reguł. Czasami uważają też, że to one je wymyślają. Dla szkrabów każdy dzień to walka między desperackim pragnieniem sprawowania kontroli nad swoim życiem a chęcią pozostania twoim bobaskiem . Jeszcze nie dorosłe, ale już nie są niemowlętami. To musi być dla nich niezwykle męczące, ale pewnie to rozumiesz. Bądź co bądź, kiedy były bobasami, musiały tylko zapłakać, a ty się biegiem zjawiałeś u ich boku. Czemu więc i teraz ma to nie zadziałać, nawet jeśli już potrafią mówić i (teoretycznie) wykazują się empatią i rozumema Dlaczego zatem nie mogą spędzić całego dnia na golasaa Czemu nie dostają lodów na obiada Twoje pociechy nie wiedzą, że trzeba się ubrać przed wyjściem z domu, a cukierek nie należy do podstawowych grup pokarmów. Nie orientują się też, że trzeba płacić za rzeczy, które chcesz zabrać ze sklepu, a najwybitniejsi prawnicy nie negocjują warunków umowy za pomocą ataków złego humoru. Nie zdają sobie sprawy, że mycie głowy to nie starożytna forma tortur, obcinanie paznokci nie boli i rzeczywiście istnieje coś takiego jak ściszony głos. I tu masz pole do popisu. Trzeba je wszystkiego nauczyć. Dzieci można edukować na wiele sposobów. Czasem wystarczy, że położysz podwaliny: niech czasem wątpią w to, co mówisz. Traktuj je jak odpowiedzialne, inteligentne jednostki i naucz, dlaczego niektóre rzeczy muszą dziać się tak, a nie inaczej. Innym razem jednakże będziesz musiał wykazać się sprytem, czyli omamić, zwieść lub przechytrzyć dziecko, by zaczęło postępować zgodnie z twoją wolą. Dzięki tej książce zyskasz potrzebne ci do tego narzędzia. Umiejętności, które tu poznasz, dostarczą ci niezbędnych informacji, dzięki którym twoje dziecko postąpi tak, jak ty tego chcesz i kiedy chcesz. Poznasz techniki klasyczne, takie jak stosowanie Krótkich trików (dawanie dziecku wyboru, co sprawia, że czuje ono swoją władzę, gdy tymczasem to ty pociągasz za sznurki) i zamiana znienawidzonych czynności w zabawę i gry. Opanujesz sztukę odwracania uwagi i nauczysz się odwiecznych rodzicielskich wybiegów, dzięki którym nagniesz dzieci do swojej woli, a one nawet się w tym nie zorientują. Podsumowując tę książkę: udostępniamy ci nie tylko solidny zapas rodzicielskiej broni, którą przez całe lata wypróbowywaliśmy na naszych dzieciach, ale też przepytaliśmy dziesiątki innych rodziców,

mariola | 2016-11-20
EmilkaW | 2016-02-25