Pedazos

Okładka książki Pedazos Martyna M.
Okładka książki Pedazos
Martyna M. Wydawnictwo: E-bookowo literatura piękna
E-bookowo
2011-01-01
2011-01-01
978-83-63080-44-0
pedazos kawałeczki upadek przyjaźń hiszpański

Jej.. Ta opowieść zachwyciła mnie dogłębnie. Jest z pozoru taka zwykła i przewidywalna, ale tak niesamowicie piękna. Przypomniała mi coś, co dawno temu odeszło w nie pamięć. Daje siłę by wierzyć, że kiedyś będzie lepiej, że trzeba walczyć i nie odtrącać innych. Jest cudowna i piszę to z płonącym od szczerości i zachwytu sercem. Brawo! Polecam ją wszystkim… Daję słowo, że nikt z Was się nie zawiedzie!

Czy miłość istnieje?

Pytanie, na które odpowiada każdy kawałek serca Nadii, meksykańskiej nastolatki z dnia na dzień, zupełnie bez przygotowania potykającej się o zatajoną przed nią informację, by upaść na samo dno.

Idąc ulicami miasta, przechodzimy obok nieznajomych ludzi. Patrzymy na młode, pogrążone w alkoholu postacie, kręcąc głową z oburzeniem i pogardą. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad powodem ich obecnego położenia? Czy kiedykolwiek próbowaliśmy spojrzeć pod zbroję zbudowaną alkoholem, tytoniem i narkotykami, by ujrzeć prawdziwe uczucia? Czy dopuszczamy do siebie informację, że one, emocje, gdzieś wewnątrz nich tam są? Kiedy oni w tym właśnie momencie desperacko próbują je zniszczyć?

"Pedazos" jest kwintesencją bólu, problemów, pytań pozostawionych bez odpowiedzi i niespełnionych marzeń. Opowiada o życiu, które w każdym momencie może zostać zniszczone, gdzie prawda nie jest czysta i nieskazitelna, gdzie prawda jest sztyletem rozdzierającym serce.

Zapytam może w inny sposób. Czy miłość w takim świecie może mieć sens egzystencji?

Odpowiedź na to pytanie tkwi między wierszami powieści napisanej przez uzdolnioną autorkę, której pióro jest lekkie, acz silne i niezłomne, która porusza tematy tabu w niezrównanej scenerii meksykańskich ulic.

Polecam wszystkim kochającym hiszpański.
Wszystkim kochającym wspaniałą literaturę.
Wszystkim, bez wyjątku.

Czy miłość istnieje?